Čína, Indie a Nigérie patří mezi země, kde se pravděpodobně zvýší útoky na křesťany

 

Výroční zpráva o pronásledování křesťanů zveřejněná britskou organizací Release International, varuje, že v Číně, Indii a Nigérii se v nastávajícím roce pravděpodobně zvýší útoky na křesťany.

V Číně zasahoval režim v některých oblastech do vánočních oslav, zakázal např. Santu Clause i nošení vánočních klobouků kvůli vazbám na křesťanské slavení Vánoc. V únoru zavede ateistický stát přísnější náboženské předpisy a získá tak větší kontrolu nad církvemi i místy pro bohoslužby. „Nová pravidla budou znamenat, že neregistrované domácí sbory budou vystaveny tvrdým podmínkám, „  uvádí zpráva.“ Podle nových předpisů bude každému, kdo zorganizuje neschválenou náboženskou aktivitu, uložena pokuta až do výše 45 tisíc dolarů, a každý, kdo poskytne místo pro „nelegální náboženskou akci“, dostane pokutu až 30 tisíc dolarů. Navíc směrnice dává pravomoc státním orgánům, aby podnikaly patřičné kroky proti „neřešeným náboženským činnostem“.

Od konce loňského roku provincie Liaoning, Jilin a Heilongjiang v severovýchodní Číně deportovaly ze země stovky jihokorejských pastorů a misionářů ve snaze uzavřít jejich kostely. Komunistická strana se obává, že zahraniční mocnosti podkopávají podporou křesťanství autoritu režimu. Nedávno bylo zveřejněno, jak bude vypadat budoucí stranické vedení. Nástupce Si Ťin-pchinga tam nebyl uveden, což znamená, že současný prezident bude pravděpodobně nadále vrcholnou postavou režimu i po skončení druhého funkčního období v roce 2022. Strana také před nedávnem odhlasovala zakotvení jména a ideologie současného prezidenta do ústavy a pozvedla ho na úroveň Maa Ce-tunga, zakladatele Čínské lidové republiky.

Reklama

Mezi další nejvíce ohrožené země patří Nigérie, kde se křesťanské vesnice stávají trvalým terčem ozbrojenců z kmene Fulani. Zpráva uvádí, že ozbrojenci vyhání křesťany z jejich domovů, zabíjejí a přemisťují tisíce lidí. The Christian Post nedávno informoval, že ozbrojenci z kmene Fulani v severovýchodní Nigérii zabili společně s teroristickou organizací Boko Haram a za pomoci armády více než 100 křesťanů.

Útoky proti křesťanům se rozrostly také v Indii. Extremisté vyvíjejí tlak na úředníky, aby uzavřeli kostely a bránili bohoslužbám. Dle zprávy jsou ozbrojenci přesvědčeni, že každý Ind by měl být hinduista. Pronásledování křesťanů v Indii prudce narostlo kvůli vlivu hinduistické pravicové strany Bharatiya Janata, která v roce 2014 vyhrála volby. V prvním čtvrtletí roku 2017 bylo zaznamenáno 248 případů pronásledování a do konce června se toto číslo zvýšilo na 410.  O Vánocích bylo zatčeno 30 studentů semináře a dva kněží kvůli zpěvu vánočních koled.

Zpráva také monitoruje pronásledování křesťanů ve Vietnamu, Íránu a Egyptě a prosí křesťany, aby se v průběhu roku 2018 modlili za své pronásledované bratry a sestry v Kristu.

-mn-

Ilustrační foto: Wikimedia

 

Kategorie: Církev

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář