Čína: Pálení biblí a zákaz jednoho z největších protestantských sborů v Pekingu

Peking – Čínští komunisté pálí bible a nutí křesťany, aby v rámci pokračujícího zásahu do náboženské svobody podepisovali dokumenty, kde se zříkají své víry.

Prezident ChinaAid Bob Fu, jehož skupina monitoruje pronásledování věřících v nejlidnatější zemi světa, minulý týden sdílel na Twitteru video pořízené aktivisty, které zobrazuje spálení bible. Fox News poznamenal, že kromě pálení biblí a ničení křížů orgány v poslední době také nutí křesťany, aby podepisovali dokumenty, kde odmítají svou víru. Jinak riskují, že budou vyloučeni ze školy nebo ztratí sociální dávky.

„Mezinárodní společenství by mělo být znepokojeno a pobouřeno kvůli tomuto ostrému porušení svobody náboženského vyznání a víry,“ řekl Fu.

Zákroky proti věřícím a církvím probíhají roky. Agentura Reuters informovala o nejnovějším vývoji v neděli, kdy byla zakázána jedna z největších neoficiálních protestantských církví v Pekingu a úředníci zabavovali „nelegální propagační materiály“.

Zion Church provozovala bohoslužby v hlavním městě a přilákala stovky věřících každý víkend po celé roky. V letošním roce se však setkala s rostoucím tlakem. V dubnu odmítla na rozkaz instalovat v budově kamery a čelila hrozbám vysídlení.

Pastor Jin Mingri vysvětlil, že komunisté oficiálně obvinili sbor z náboženských aktivit, aniž by je zaregistrovali, a prohlásili společenství za „legálně zakázané“. „Obávám se, že neexistuje způsob, jak tuto záležitost s úřady vyřešit,“ řekl Mingri.

 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

 

Překlad: Michal Nosál Zdroj: The Christian Post    Foto: Wikimedia Commons, ilustrační 

 

 

 

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář