Činil Ježíš zázraky? Polovina Britů tvrdí, že ne

Londýn – Podle průzkumu se téměř polovina Britů domnívá, že Ježíš během svého pobytu na yemi nečinil zázraky, a pouhý jeden z deseti Britů věří doslovnému znění biblických textů. Průzkum, kterého se koncem srpna zúčastnilo 2 002 dospělých, zveřejnilo BBC Local Radio.

Podle výsledků 46 procent nevěří, že Ježíš činil jakékoliv zázraky. Dalších 37 procent uvedlo, že Ježíš sice některé zázraky vykonal, ale ne všechny biblické záznamy by měly být brány doslovně. Pouhých 11 procent se domnívá, že zázraky proběhly přesně tak, jak jsou popsány v Bibli.

Z respondentů, kteří pravidelně navštěvují bohoslužby, 37 procent vyjádřilo jistotu, že Ježíš činil zázraky, jaké jsou popsány v Bibli. Pouhá polovina návštěvníků církve uvedla, že se někdy modlili za zázrak a jejich modlitba byla odpovězena. Celkem 62 procent uvedlo, že se zázraky stále dějí. 34 procent v zázraky nevěří vůbec.

Křesťanka Jemma Adams pro BBC popsala, jak se sama setkala se zázrakem. „Byla jsem závislá na drogách,“ uvedla. „V sedmnácti jsem skočila z věže a přežila. Nejen, že jsem přežila, dokonce jsem si nezlomila jedinou kost,“ vzpomínala.

Podle pastora Davida Elwina z Victory Outreach Church jsou zázraky základem křesťanské víry. „Základním kamenem křesťanské víry je zázrak – vždyť Ježíš vstal z mrtvých. Je životně důležité, abychom toto zachovali jako naše základy a kořeny,“ uvedl pastor.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

 

Známý americký teolog John Piper zdůraznil, že zázraky se dějí i dnes, mnozí ale chybně věří, že v Bibli se děly jako na běžícím pásu. „Pokud jde o Nový zákon, je pravda, že Ježíš činil zázraky dokonale a konzistentně, i když i on vzkřísil z mrtvých pouhé tři osoby a neuzdravil mnoho lidí na místech, kam cestoval, nebo kde vůbec ani nebyl,“ uvedl Piper v dubnu.

Podle Pipera se v dnešní době děje mnohem více zázraků, než si uvědomujeme. „Kdybychom mohli sesbírat příběhy z celého světa, ze všech možných kultur, byli bychom ohromeni. Mysleli bychom si, že žijeme ve světě zázraků, což žijeme,“ doplnil Piper.

 

Překlad: Kristýna Gillíková  Zdroj: Christian Today  Foto:Wikimedia Commons, Ježíš kráčí po moři, ilustrační 

2 Komentáře

  1. Někdy se zahanbením konstatuji, že zapomínám poděkovat Bohu za všechnu pomoc, kterou od něho dostávám a beru ji jako samozřejmost,

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář