Církev na Západě musí začít mluvit o situaci pronásledovaných křesťanů

Washington – Náboženští a političtí představitelé tvrdí, že křesťané na Západě musí mluvit o situaci pronásledovaných křesťanů. Shodli se na tom během konference, jejímž cílem bylo poukázat na kritickou situaci věřících v Nigérii a Turecku.

Související: Útok v centrální části Nigérie si vyžádal smrt 14 baptistů

„Čeká nás velmi kritická doba a zejména církev na Západě se musí zaktivizovat,“ řekl podle Catholic News Agency bývalý kongresman Frank Wolf online publiku.

Teroristická organizace Boko Haram v posledních letech má na svědomí vraždění křesťanů v Nigérii. „Z kazatelen mnoha kostelů na Západě bylo slyšet jen mlčení,“ pokračoval Wolf. Wolf bylběhem své politické kariéry znám pro svou dlouholetou aktivitu v boji za náboženskou svobodu. V americkém kongresu působil v letech 1981–2015. Stal se také autorem legislativního zákonu, který vytvořil Mezinárodní úřad pro náboženskou svobodu, který spadá pod ministerstvo zahraničí.

Souivisející: Nigérie zahájila 40 dní modliteb za osvobození od násilí

Kardinál Timothy Dolan, jeden z několika prominentních katolických prelátů, kteří vystoupili na konferenci, uvedl, že vždy když se setká s pronásledovanými křesťany, „neustále mi říkají: „cítíme se zapomenuti,“ a prosí o modlitby a podporu. „Nemůžeme zapomenout na utrpení křesťanů po celém světě,“ dodal Dolan.

Křesťané v Nigérii se stali terčem masového zabíjení jak bojovníky Boko Haram, tak pastevci z kmene Fulani. Nigerijská organizace pro lidská práva uvedla, že do 15. května bylo v Nigérii v roce 2020 zabito více než 600 křesťanů a od června roku 2015 zemřelo násilnou smrtí až 12 000.

 Biskup Matthew Hassan Kukah v srpnu řekl organizaci Aid to the Church in Need, že je přesvědčen o tom, že násilí proti křesťanům dosáhlo úrovně genocidy.

Několik účastníků také nastolilo otázku náboženské svobody v Turecku, kde prezident Recep Erdogan nedávno změnil katedrálu Hagia Sofia a další křesťanský kostel v Istanbulu na mešity.

Arcibiskup Elpidoforos z řecké pravoslavné církve v USA uvedl, že tyto kroky byly „vnímány celým křesťanským světem jako hrozba“ pro pokojnou existenci křesťanů v Turecku.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 28. září 2020 Foto: Wikimedia Commons – Timothy Dolan

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář