Církev v Mexiku vzpomíná na zabité jezuitské kněze

Církev v Mexiku zahájila zvláštní modlitby k uctění památky dvou jezuitských kněží, které zastřelili ozbrojenci drogového kartelu, když se snažili chránit turistického průvodce, který byl rovněž zavražděn.

Církev zahájila v Mexiku zvláštní modlitby k uctění a připomenutí památky dvou jezuitských kněží, které 20. června zastřelili ozbrojenci drogového kartelu. Kněží se snažili ochránit turistického průvodce, který byl rovněž zavražděn, přičemž se snažili uklidnit a rozptýlit hněv místního vůdce narkomafie.

V neděli jezuité uspořádali dojemnou chvíli ticha a rozjímání za zemřelé kněze a průvodce, kterého se snažili bránit a ochránit. Byli zastřeleni v kostele. „Dnes zahajujeme cyklus modliteb za mír na národní úrovni. Je to zahájení měsíce připomínajícího památku všech zabitých a zmizelých lidí. Dnes vzpomínáme na kněze, novináře, sociální aktivisty a mladé lidi, kteří zemřeli násilnou smrtí,“ řekl kněz Jorge Atilano González na modlitební bohoslužbě u památníku Stella of Light v Mexico City.

Uznávaní a milovaní kněží

Zavražděnými kněžími byli 79letý otec Javier Campos a jeho kolega a přítel, 80letý otec Joaquin Mora. Svůj život po celá desetiletí zasvětili a věnovali službě lidem z domorodého společenství Tarahumara, kteří je respektovali a milovali.

Církev uvádí, že během působení této vlády, jejíž vláda začala v roce 2018, bylo zavražděno sedm kněží. Během šesti let, které jí předcházely, došlo k dalším 24 vraždám kněží.

Výzva k modlitbám uprostřed chaosu násilí

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Mexická biskupská konference vyzývá 31. července k modlitbám a prosí Boha o odpuštění a vykoupení pro ty, kteří stiskli spoušť. Vyzývají také k trvalejšímu záměru posílenému odhodláním omezit chaos násilí.

Od prosince 2006, kdy mexická vláda vyhlásila válku drogovým kartelům, přišlo o život čtvrt milionu lidí. Tato drogová válka pokračuje v nezmenšené míře a s ní i teror, který se nyní stal každodenní součástí života zejména těch, kteří žijí v mexických státech sousedících se Spojenými státy. Tato lokalita představuje největší tranzitní trasu pro nelegální narkotika na světě, v hodnotě, která ročně představuje více než čtyřicet miliard dolarů.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 17. července 2022 Foto: Jesuit.cz

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář