Církev ve Velké Británii žádá věřící o modlitby za premiéra Johnsona

Představitelé církve žádají křesťany, aby se modlili za Borise Johnsona poté, co byl přesunut do intenzivní péče kvůli nakažení koronavirem. Média mezitím ve čtvrtek informovala, že britský premiér už není na jednotce intenzivní péče, přesunuli jej zpět na běžné lůžkové oddělení, kde bude monitorován.

Justin Welby, arcibiskup z Canterbury, na Twitteru napsal: „Zpráva, že náš premiér byl přesunut do intenzivní péče, jen prohlubuje náš soucit se všemi vážně nemocnými a s těmi, kdo se o ně starají. Zůstáváme v modlitbě za Borise Johnsona a jeho blízké,“ informuje Christian Today.

Britský premiér byl po zhoršení zdravotního stavu v pondělí večer přesunut na jednotku intenzivní péče v nemocnici sv. Tomáše v Londýně.

Kardinál Vincent Nichols, hlavní představitel katolické církve v Anglii a Walesu, také požádal lidi, aby se modlili za Johnsona.

„Předseda vlády Boris Johnson čelí osobnímu boj proti koronaviru a potřebuje naše modlitby. Modleme se za něj, za všechny, kteří trpí, a za naše zaměstnance nemocnice, kteří se o ně starají,“ napsal na sociální síti.

Michael Gove, člen vlády, řekl BBC Breakfast, že se modlí za předsedu vlády a je přesvědčený, že dostává tu „nejlepší péči“.

Johnson zatím požádal ministra zahraničí Dominika Raaba, aby jej zastupoval během jeho hospitalizace.

Americký prezident Donald Trump byl mezi světovými lídry, kteří poslali Johnsonovi své přání brzkého uzdravení. Během pondělního briefingu řekl, že „všichni Američané se modlí za jeho uzdravení“. Také nazval Borise Johnsona přítelem Spojených států.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 10. dubna 2020  Foto: Wikimedia Commons – Boris Johnson

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář