Církev žádá britskou vládu, aby propustila některé vězně kvůli šíření COVID-19

Londýn – Katolická církev vyzvala britskou vládu k propuštění některých vězňů, aby tím pomohla zastavit šíření koronaviru COVID-19.

 

„Desetitisíce žen a mužů v našich přeplněných věznicích jsou touto pandemií ohroženy. Ne méně než kdokoli jiný v naší společnosti si tito lidé zaslouží zdravotní péči, “uvedl podle portálu CRUX biskup Richard Moth, který má v rámci katolické církve na starosti službu ve věznicích.

CRUX dodává, že v současné době už nejméně dva vězni ve Velké Británii zemřeli na COVID-19.

Ministerstvo spravedlnosti uvedlo, že má připravený postup pro zvládání situace v případě, že se bude infekce ve věznicích dál šířit.

Vláda zavedla zásady dodržování bezpečné vzdálenosti, což znamená, že vězni se již nemohou účastnit „obvyklých rekreačních aktivit – využívat tělocvičnu, chodit na bohoslužby nebo navštěvovat knihovnu“. Kromě toho byly pozastaveny návštěvy rodinných příslušníků.

V pondělí oznámila vězeňská služba v Severním Irsku, že „dočasně“ propouští více než 10 procent svých vězňů, aby tak chránila vězně i zaměstnance vězeňské služby.

„Je velmi povzbudivé, že úřady zvažují propuštění některých lidí, čímž budou ochráněni ti nejzranitelnější,“ poznamenal Moth. Mimo to uvedl, že „je životně důležité“ dál rozšiřovat povolení k používání telefonů, aby vězni mohli být v kontaktu se svými rodinami.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 2. března 2020  Foto: Wikikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář