Církevní školka v budově kolejí v Plzni otevřela další třídu

Plzeň – Třetí třídu pro 24 dětí otevírá od 1. října církevní Mateřská škola kardinála Berana v budově vysokoškolských kolejí v Baarově ulici v Plzni. Celkem tak bude pobočku školky, jejímž zřizovatelem je Biskupství plzeňské, navštěvovat 62 dětí. Rozšíření umožnila rekonstrukce prostor druhé poloviny přízemí budovy, kterou za 9,5 milionu korun provedla Západočeská univerzita (ZČU), řekla v úterý ČTK její mluvčí Šárka Stará.

„Rozšíření školky, která v budově ZČU funguje už od září 2017, bylo vyvoláno velkým zájmem rodičů o předškolní vzdělávání dětí, a to jak v humanitní třídě, kterou navštěvují děti zaměstnanců univerzity, tak ve třídě křesťanské, určené pro další děti z křesťanských i nevěřících rodin. Před rozšířením mohla mateřská škola uspokojit v přijímacím řízení pouze asi 20 procent uchazečů,“ uvedla mluvčí.

Školní vzdělávací program církevní školky je postaven na křesťanských hodnotách. V humanitních třídách jsou děti vedeny k základním hodnotám, jako je láska, solidarita, svoboda, respekt k ostatním lidem, čestnost a zodpovědnost, a to ve vztahu k lidem i přírodě. V křesťanské třídě školka pečuje také o osobní duchovní růst v ekumenickém duchu. „V naší pobočce na Borech budeme mít od října dvě humanitní třídy celkem pro 38 dětí a jednu třídu křesťanskou pro 24 dětí,“ doplnila ředitelka školky Petra Mayerová.

Mateřská škola dosud obývala polovinu přízemí budovy v Baarově ulici, rekonstrukci provedla ZČU téměř zrcadlově v druhé polovině přízemí. Vznikl nový vchod a jedna třída včetně příslušenství. Lepší zázemí v podobě nových šaten a sprch získají také zaměstnanci. V prostoru také vznikl sklad pomůcek a ředitelna.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 20. září 2020 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář