Církevní turistika se rozšiřuje do Rakouska, web bude i v němčině

Brno – Biskupství brněnské do letošního léta spustí německou jazykovou verzi webu Církevní turistiky. Spolupracovat na ní bude se sousední rakouskou diecézí St. Pölten, která do systému, jenž pomáhá propagovat církevní památky, přidá kostely a kláštery ve vlastní správě. Zároveň společně s rakouskou stranou uspořádá kurz pro průvodce v církevních památkách. Zástupci obou diecézí to dnes uvedli na tiskové konferenci.

„Ročně hledá na webu cirkevnituristika.cz kolem půl milionu lidí. Důležité ale je, aby na návštěvníky byli připraveni lidé z farností a dokázali se turistům věnovat. Proto jsme se rozhodli ve spolupráci s diecézí St. Pölten uspořádat i kurz pro průvodce v církevním cestovním ruchu,“ řekl novinářům brněnský biskup Vojtěch Cikrle.

Průvodci dosud působí jen v několika nejnavštěvovanějších památkách, jako je poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou nebo katedrála sv. Petra a Pavla v Brně. „Právě průvodce může udělat návštěvu památky nezapomenutelnou, protože může upozornit na detaily a unikáty, které by jinak návštěvníkům mohly uniknout,“ dodal Cikrle.

Ve spolupráci s rakouskou diecézí připravilo brněnské biskupství i brožurku v češtině a němčině, která představuje dvacítku poutních míst a dalších památek v každé z diecézí. Diecéze St. Pölten také spustila vlastní verzi stránek církevní turistiky, která ale zatím odkazuje na český rozcestník. Německá jazyková verze i představení rakouských památek by mělo být hotové do léta.

Kromě zajímavých poutních míst mohou lidé na stránkách Církevní turistika najít také fary a kláštery nabízející ubytování. „Na území diecéze je jich 13, na území jižní Moravy nabízí ubytování čtyři fary, nově i Fara sv. Jiljí v Lukově u Znojma,“ uvedl Cikrle.

Portál Církevní turistika a sesterský Klášterní turistika se znovu představí i na veletrhu cestovního ruchu Regiontour, který v Brně začíná ve čtvrtek. Na stánku návštěvníky přivítá kopie sochy Panny Marie Křtinské, která má připomínat kostel Jména Panny Marie ve Křtinách. Ten je od loňského roku znovu v rukách řádu premonstrátů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

Autor: ČTK  Foto: cirkevnituristika.cz

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář