Církve v Izraeli protestují proti požadavku na daň z nemovitosti

Vedoucí představitelé katolické a pravoslavné církve v Izraeli obvinili izraelské úřady z „koordinovaného útoku“ na přítomnost křesťanů v Izraeli kvůli rozhodnutí několika obcí zdanit církevní nemovitosti.

Izraelští představitelé trvají na tom, že se jedná o běžnou finanční záležitost, a poukazují na to, že požadují zdanění komerčních nemovitostí ve vlastnictví církví, nikoliv nemovitostí náboženských.

Církevní představitelé tvrdí, že tento krok je narušením dlouholetého statusu quo, kdy se církevní nemovitosti nezdaňují, a tvrdí, že svědčí o rostoucí netoleranci vůči křesťanské menšině v Izraeli.

Představitelé katolické, řecké a arménské pravoslavné církve zaslali dopis premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, v němž ho informovali, že čtyři různé izraelské obce v poslední době zaslaly církvím varovné dopisy, v nichž jim hrozí právními kroky kvůli neplacení daní.

„Domníváme se, že tyto snahy představují koordinovaný útok na křesťanskou přítomnost ve Svaté zemi,“ napsali církevní představitelé. „V této době, kdy celý svět, a křesťanský svět zvláště, neustále sleduje dění v Izraeli, se opět setkáváme s pokusem úřadů vyhnat křesťanskou přítomnost ze Svaté země.“

Celý text je k dispozici na stránce Israel.cz

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář