Církve ve Velké Británii a Irsku se shromáždily venku na podporu pronásledovaných křesťanů

Londýn – Církve ve Velké Británii a Irsku se v neděli setkaly v otevřeném prostoru, aby se staly solidárními s pronásledovanými křesťany po celém světě a modlili se za ně.

„Když se rozhodnete setkat se venku za deště nebo slunka, to vám pomůže pochopit skutečnost, jak drahocenné jsou naše svobody,“ řekl Paul Robinson, generální ředitel britské organizace Release International, která stojí za každoroční kampaní s názvem Great Outdoors Church Service. „Modlit se za pronásledované mimo soukromý prostor oficiálních církevních budov nás může vést k tomu, abychom ocenili a využili svobodu, kterou naši bratři jinde nenacházejí.“

Mluvčí charity Andrew Boyd řekl, že křesťané ve Velké Británii mají „v této zemi úžasnou svobodu dělat, co se nám opravdu líbí, bez rizika pronásledování“.

Charitativní organizace uvedla, že křesťané po celém světě jsou i nadále pronásledováni islámem, militantním hinduismem, autoritářskými režimy a komunismem.

Minulý měsíc byla Nigérie svědkem masové vlny smrti křesťanů v rukou radikálních muslimských chovatelů dobytka. Nejméně 58 křesťanů bylo zabito v dubnu, podle prohlášení katolické biskupské konference v Nigérii, které vyzvalo prezidenta Muhammada Buhariho, aby odstoupil.

„Jsme smutní, jsme rozzlobení, cítíme se zcela bez ochrany a velice zranitelní. Naši lidé čelí každodenně tmavým oblakům strachu a úzkosti. Někteří říkají, abychom se bránili, ale nemáme se čím bránit,“ tvrdí prohlášení.

V Číně úřady demolují kostely, rozbíjejí kříže a zabírají místnosti používané k uctívání.

ChinaAid uvedla, že místní vlády v některých provincích zakázaly všechna náboženská shromáždění pod rouškou inspekcí požární bezpečnosti.

Na město Wenzhou, které je kvůli své velké křesťanské komunitě nazýváno „čínským Jeruzalémem“, byla zaměřena pozornost komunistické vlády, která tam zakázala nedělní školu pro křesťanské děti.

V Indii se v dubnu Uttarakhand stal osmým státem v zemi, který schválil zákony oficiálně nazývané „o svobodě náboženství“, ale mají údajně skrytý záměr potrestat konverze z hinduismu ke křesťanství . Po porušení zákona hrozí vězení až do dvou let.

 

Severní Korea je i nadále nejvíce nepřátelským místem na světě pro křesťanství a v islámských zemích, jako je Pákistán, jsou křesťané obviňováni z rouhání, uvedla Release International.

 

Zdroj: Christian Today  Foto: Wikimedia Commons, Londýn ilustrační foto

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář