CitizenGO spustila online petici na ochranu křesťanů v Nigérii

Praha – Každý druhý týden jsou v Nigérii pro svou víru unášeni nebo vražděni nevinní občané teroristy z Boko Haram nebo pastevci kmene Fulani. Vláda Nigérie nereagovala ani na lokální, ani mezinárodní prosby o zastavení pronásledování.

CitizenGO informuje, že v průběhu tří měsíců rapidně stouply zejména únosy kněží a pastorů sloužících křesťanům. To má za následek strach u věřících.

Nezisková organizace upozorňuje, že cílem těchto násilností může být vyhlazení křesťanství v Nigérii.

Dokonce ani děti nejsou ušetřeny, protože je unášejí, drží v zajetí v lesích, prodávají do otroctví, a k tomu některé méně šťastné dívky jsou nuceny stát se nevěstami dospělých násilníků. Rozhovory s těmi, kterým se ze zajetí podařilo uprchnout, vyprávějí o hrůzách, které přežily v zajetí extremistů.

CitizenGO vybízí k ochraně křesťanů v Nigérii před vyhlazením, a proto spustila online petici.V petici se obrací na nigerijského ministra obrany a požaduje se zastavení masakrování křesťanů islámskými teroristy Boko Haram a extremisty Fulani.

Osud mnoha zajatců je stále neznámý, jako je tomu v případě Leah Sharibu a stovek dalších, kteří jsou drženi v lesích. Nigerijská vláda musí proto podle organizace začít jednat.

Doposud nikdo nepředložil žádné úspěchy, či jiné pozitivní výsledky svědčící o snaze ukončit tyto únosy. Ze strany odpovědných převládá hluboké ticho navzdory mnoha výzvám zastavit genocidu nigerijských křesťanů.

CitizenGO uvádí, že je potřebné něco udělat, abychom pomohli ochránit křesťany a samotné křesťanství v Nigérii. Podpisem petice adresované nigerijskému ministru obrany je možné pomoci bránit lidská práva v této africké zemi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 27. ledna 2020  Foto: screenshot YouTube – matka Leah Sharibu

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář