CityHouse Brno – nový sbor Apoštolské církve

Brno – V neděli 13. ledna byl na slavnostním shromáždění v Café Práh oficiálně ustanoven nový sbor Apoštolské církve v Brně. Biskup AC Martin Moldan ve svém kázání ocenil osmiměsíční práci skupiny zakladatelů sboru CityHouse. V roce 2017 byli vysláni místním sborem Apoštolské církve v Brně založit církev CityHouse. Novým pastorem se stal Michal Apetauer. Do služby jej s požehnáním vyslali biskup Martin Moldan, senior Jihomoravské oblasti Karel Káňa, vedoucí původního sboru AC Brno Pavel Harabus a František Apetauer.

Cílem CityHouse je tvořit církev pro lidi, kteří v ni nemají důvěru. Zakladatelé si církev představují jako místo, kde se lidé cítí jako doma. Jako místo, kde je každý přijímaný a respektovaný. Jako místo, které odstraňuje náboženské bariéry, místo aby je vytvářelo. Jako místo, které má pozitivní vliv na město, jehož je součástí. Jako místo, kde najít vztah s reálným Bohem není těžké, pokud člověk hledá. Toto je jejich sen o církvi. CityHouse je absolutně otevřený pro lidi nevěřící, pochybující i nedůvěřivé. Chtějí být přínosem na cestě prozkoumávání duchovního rozměru života.

Nedělní setkání je otevřené naprosto všem lidem bez ohledu na věk nebo náboženskou zkušenost. Chtějí vytvářet přátelské, příjemné a srozumitelné prostředí, kde bude jednoduché poznávat základy víry a navazovat vztahy s lidmi.

CityKids je program pro děti, který probíhá každou neděli paralelně s nedělní bohoslužbou cca 5 minut po jejím začátku.

Dvakrát měsíčně, obvykle druhé a čtvrté úterý v měsíci, probíhají na různých místech v Brně setkání v malých skupinách, kde společně v přátelském domácím prostředí zkoumáme otázky víry. Setkání jsou otevřená pro každého, kdo má zájem prozkoumávat otázky víry při rozhovoru s dalšími lidmi.

Zhruba jednou měsíčně plánují neformální společný čas (např. společnou grilovačku, bowling nebo společný výlet pro rodiny s dětmi).

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

Autor: red

Tags: ,

2 Komentáře

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář