Clintonová vysvětlila, že modlitba, jóga a Chardonnay jí pomohly překonat prohru s Trumpem

 

Pár dní před oficiálním zveřejněním její nové knihy Co se stalo Hillary Clintonová odhalila, že její „zničující“ porážka, kterou utrpěla v prezidentských volbách v roce 2016, ji nutila hledat útěchu v modlitbě, józe a  ve vínu Chardonnay.

V reakci na otázku o úloze, kterou hraje její víra při hledání pomoci, vysvětlila Clintonová během přednášky ve sboru Riverside v New Yorku, že prohra byla obzvláště bolestivá, protože neměla pochyby o tom, že bude zvolena  prezidentkou Spojených států.

„Nemyslela jsem si, že bych mohla prohrát, jako ani dva nejlepší politici, které znám, můj manžel a Barack Obama, si nemysleli, že bych mohla prohrát, a tak když se to stalo, tak mě to vrátilo k vlastním vnitřním zdrojům.Věděla jsem, že musím ráno po volbách vstát … Musela jsem prokázat druh osobního klidu a síly, abych mohla říci svůj projev, ale udělat to takovým způsobem, který by nebyl zatrpklý nebo rozzlobený,“ řekla.

Ve své knize Co se stalo Clintonová píše o některých svých omylech a neúspěších během své prezidentské kampaně v roce 2016 včetně toho, že byla v červenci 2016 obviněna Jamesem B. Comeyem  z používání soukromého e-mailového účtu při práci ministryně zahraničních věcí.

„Mým prvním instinktem bylo, že moje kampaň by měla poukázat na to, že pan Comey překročil hranice,“ píše The New York Times. Kolegové v kampani ji přesvědčili, aby „to nechala být a snažila se jít dále.“ Při zpětném pohledu to však vidí, jako svou chybu.

Reklama

 

Aby se zotavila z porážky, pomohla ji modlitba, jóga a Chardonnay.

„Když jsem napsala knihu o tom, že jsem prošla tímto obdobím, spoléhala jsem se na několik nástrojů, z nichž jedna byla modlitba a já byla povzbuzena a požehnaná mnoha lidmi, kteří se za mě modlili a poslali mi duchovní knihy,“ řekla.

„Měla jsem podporu své rodiny, mohla jsem znovu vidět svět z pohledu svých vnuků, obklopili mě přátelé a byli mi tak podporou, cvičila jsem jógu, zkoušel jsem alternativní dýchání z nosu, což velmi doporučuji. Dopřávala jsem si s mírou i víno Chardonnay.“

 

Zdroj: Christian Post  Foto: Flickr.com/Marc Nozell

[adrotate banner=“29″]

Kategorie: Politika

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář