„Co kdyby nám Bůh dal jen procento populace? V našich sborech by nebylo dost místa“

Nový předseda Světového společenství Assemblies of God Dominic Yeo ze Singapuru hovořil s portálem Evangelical Focus. „Musíme očekávat, že v našich sborech bude docházet k učednictví a že další generace bude zakládat sbory.“

Nový předseda největšího letničního hnutí na světě pochází ze Singapuru. Dominic Yeo, který byl 18 let pastorem desetitisícového křesťanského centra Trinity, bude nyní většinu svého času věnovat podpoře zakládání sborů na celosvětové úrovni.

SOUVISEJÍCÍŽádné celebrity, jen pokora a spolupráce. Milion sborů jako velká globální výzva Assemblies of God

V rozhovoru pro Evangelical Focus během světového kongresu, který se konal v říjnu v Madridu, reverend Yeo hovořil o tom, že věří, že do roku 2033 dosáhnou cíle mít milion sborů. Na otázku týkající se nárůstu sekularismu v Evropě poukázal na „ohniska probuzení“ ve Skandinávii a dalších regionech.

K plánu mít do roku 2033 milion sborů, pastor Yeo řekl, že věří v Boží vedení a jeho milost. „V Pánu si myslím, že je to možné. A nepřekvapí mě, když to do konce roku 2033 překonáme. Protože vidím, že věci nabírají na obrátkách.“

„Tam, kde je život, tam dojde i k rozmnožování. Nemusíte učit ovocný strom, abyste měli plody. Je to přirozené, jen musíte zajistit prostředí. Myslíte si, že pokud dokážeme vytvořit prostředí víry, prostředí s Božím slovem, prostředí uctívání, myslím, že uvidíme milion sborů,“ řekl Yeo pro magazín Evangelical Focus. 

K tématu letniční teologie singapurský kazatel řekl, že je zaměřená na čtyři oblasti. „První je, že Kristus je náš Spasitel, to je tak důležité. Dále kážeme a věříme v uzdravení, protože Kristus je uzdravitel,“ poznamenal. 

„Assemblies of God také věří, že Ježíš Kristus je náš navrátivší se Král, což je důraz na poslední dny. To vede k naší výzvě ke svatosti a modlitbě, protože žijeme v posledních dnech,“ pokračoval. 

„Klademe důraz na Ježíše a Ježíš je náš křtitel. On křtí Duchem. Mluvení v jazycích není hlavním učením. Někdy se z evangelikálního světa mohou ostatní dívat na Assemblies of God a myslet si: „aha, oni zdůrazňují jenom jazyky“. Ale ne, my klademe důraz na Ježíše a Ježíš je náš křtitel. On křtí Duchem a my to p

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

otvrzujeme tím, že se modlíme v jazycích,“ dodal pastor Yeo pro Evangelical Focus. 

-red- Datum: 26. října 2023 Foto: Facebook – pastor Dominic Yeo

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář