Čočka zdarma

Velkým povzbuzujícím svědectvím se stala změna celních předpisů ohledně dovozu určitého typu potravin do Zimbabwe. Jednalo se o speciální jídlo, jehož základem je rýže obohacená kombinací vitamínů a minerálů, aby co nejlépe uspokojila výživové potřeby hladovějících dětí. Je to speciálně vyvinutá směs, kterou Feed The Hungry dodává všem svým spolupracovníkům pro hladová bříška dětí po celém světě. Díky změnám v dovozních celních předpisech Zimbabwe není nadále možné dovážet a distribuovat jídlo z rýže obohacené vitamíny do této země. Byl to šok. Co dělat? Ty děti na pomoc FTH spoléhají, nemůžeme je nechat hladovět, celních předpisů se nenajedí. Celý tým se modlil za zimbabwské školáky.

Bylo těžké si představit, jak bude Bůh tuto situaci řešit. A pak se to stalo. Jedna italská společnost nabídla Feed The Hungry 2,8 milionu výživových balíčků, jejichž základem byla čočka. Na čočku se žádná celní omezení nevztahovala. A pozor! Bylo to zdarma. Jen bylo třeba náklad vyzvednout a odvézt. Při rychlém jednání bylo možné zabezpečit 2 800 000 porcí jídla zdarma pro hladovějící děti.

Samozřejmě to byla výzva. Boží odpověď na modlitby za hladovějící školáky v Zimbabwe. Bůh vždycky najde cestu, jakou si člověk nedovede ani představit. Je tak dobrodružné spoléhat na Boží pomoc, s ní společně dokážeme velké věci.

Tento obrovský dar vysoce kvalitního jídla nakrmí 14 000 dětí v příštím školním roce.

 

Autor: Hana Pinknerová  Foto: Pixabay – ilustrační 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář