Costi Hinn napsal knihu, která kritizuje evangelium prosperity

Costi Hinn, synovec Bennyho Hinna, oznámil, že vydá knihu kritizující evangelium prosperity. Všechny výtěžky z knihy budou použity k poskytnutí teologického výcviku těm, kteří byli zneužiti kontroverzním učením.

V příspěvku na blogu Hinn, pastor sboru The Mission Bible v Orange County v Kalifornii, podle The Christian Post oznámil, že v červenci vydá Zondervan svou novou knihu. Cílem knihy je analyzovat učení evangelia prosperity, které tvrdí, že věřící mají právo na požehnání, zdraví a bohatství.

„Chtěl bych vydat tuto knihu jako nástroj Boží slávy, ne pro zisk,“ řekl Hinn. „To je důležitá myšlenka: v úsilí prodat knihy je snadné se stát drakem, kterého se snažíme zabít.“

Pastor by chtěl vyjádřit, co čtenáři mohou očekávat od knihy, která „se snaží nekompromisně odhalit nebezpečí evangelia prosperity a poukázat na Kristovu milost.“

Přesvědčen, že kniha „kniha může přinést ještě víc,“ Hinn prohlásil, že plánuje „rozdat tisíce dolarů na knihy a zdroje těm, kteří ji předběžně objednají v příštích měsících, i pastorům po celém světě.“

„Za pouhý první měsíc od začátku předběžných objednávek bylo 100 knih věnováno Středoafrické baptistické nadaci na podporu pastorů, kteří se vzdělávají pro službu,“ uvedl. „Afrika je jednou z nejvíce postižených zemí světa, pokud jde o teologii prosperity.“

Pastor řekl, že jeho kniha jednak poukáže na špatná teologická východiska a zároveň je určena k tomu, aby pomohla teologicky přebudovat víru, pokud byli čtenáři evangeliem prosperity ovlivněni.

„Cílem této knihy je čelit ‚spekulacím a veškerým chybným úvahám, které se staví proti poznání Boha‘ (2 Korintským 10: 5) a přinést světlo pravdy do temných míst,“ řekl.

Hinn řekl, že výnos z prodeje knihy nebude vůbec použit pro jeho osobní zisk: „Představte si tu ironii, kdybych napsal knihu o evangeliu prosperity jen proto, abych vydělal spoustu peněz z licenčních poplatků, abych si mohl žít jako král,“ napsal.

Místo toho bude 100 procent licenčních poplatků, které knihy vydělá, využito k teologickému vzdělávání a poskytnutí prostředků pastorům a lidem, kteří byli oklamáni evangeliem prosperity.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: screenshot YouTube

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář