Covid a očkování dětí: odborníci z Bambino Gesù vyvracejí pochybnosti

Vatikán – V novém čísle časopisu jedné z nejvýznamnějších evropských dětských nemocnic Bambino Gesù se pediatričtí odborníci zabývají očkováním proti koronaviru u dětí od pěti do jedenácti let. Shodně potvrzují, že vakcína je platným nástrojem k tomu, aby se zamezilo dalšímu šíření tohoto viru. 

“Očkování proti Covidu-19 chrání děti před nákazou a především před onemocněním, které může být jejím důsledkem“, čteme v onlinovém časopise nazvaném „Ve škole zdraví“, který vydává Institut pro zdraví dětské nemocnice Bambino Gesù pod vedením prof. Alberta G. Ugazia.

V posledním čísle tohoto magazínu, dostupného na webu dětské nemocnice Svatého stolce, lze najít odpovědi na pochybnosti a otázky rodičů s ohledem na očkování proti koronaviru u dětí ve věku od pěti do jedenácti let. Odborníci zdůrazňují, že ačkoli děti se infikují méně častěji než dospělí, může v každém případě dojít k nákaze a přenosu viru na druhé. „Bezpečnost a účinnost proticovidové vakcíny byla velice pozorně sledována rovněž ve studiích, které se týkají zmíněné věkové hranice“.

„Očkování již dlouhý čas představuje nejúčinnější a nejbezpečnější zdravotní opatření proti šíření infekčních nemocí“, vysvětluje profesor Ugazio. „Nové vakcíny proti viru SARSCoV-2, které se zakládají na zcela inovativních technologiích, jsou výsledkem bezprecedentního výzkumu v dějinách vědy. Za méně než dva roky byly vynalezeny, vyzkoušeny a použity vakcíny, které umožnily kontrolu jedné z nejhorších pandemií posledních století“, uzavírá italský lékař.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 30. prosince 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář