Čtyři mrtvé a 50 zraněných si vyžádal výbuch během mše na jihu Filipín

Manila – Čtyři mrtvé a 50 zraněných si dnes vyžádal výbuch během katolické mše v Marawi na jihu Filipín. S odvoláním na místní úřady o tom informuje agentura DPA. Dnes odpoledne se k útoku prostřednictvím sítě Telegram přihlásila teroristická skupina Islámský stát (IS) a uvedla, že na místě odpálila bombu.

Výbuch podle zdejších médií přišel zhruba v 7:30 místního času (0:30 SEČ) během mše v tělocvičně univerzity v provincii Lanao del Sur, která je součástí autonomní oblasti Muslimské Mindanao. Bohoslužby se účastnila řada studentů i pedagogů. O život přišli tři ženy a jeden muž.

SOUVISEJÍCÍFilipíny: Tisíce katolíků se účastnilo pochodů pro život

Univerzita na facebooku uvedla, že je „zděšena násilným činem, ke kterému došlo během náboženského shromáždění“. Do odvolání přerušila výuku.

Policie se domnívá, že explozi ve městě, které leží asi 800 kilometrů jižně od Manily, způsobila podomácku vyrobená bomba. Mohlo jít o pomstu za zabití 11 radikálů při páteční ofenzivě armády.

Na Filipínách, které jsou z velké většiny katolickou zemí, se opakovaně odehrávají teroristické útoky, za nimiž bývají islámští radikálové. V roce 2017 filipínská armáda pět měsíců bojovala právě o město Marawi na Mindanau s povstalci údajně spjatými s teroristickou skupinou Islámský stát (IS).

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 3. listopadu 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. „Čtyři mrtvé a 50 zraněných si vyžádal výbuch během mše na jihu Filipín“

    Ten zlý výbuch…. udělal to výbuch…. výbuch za to může….

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář