Čtyři roky od únosu křesťanské školačky Leah Sharibu

Už jsou tomu čtyři roky, co byla nigerijská školačka Leah Sharibu unesena odštěpenou skupinou Boko Haram.

V roce 2018 unesla nigerijská frakce teroristické skupiny Boko Haram, Islámský stát, provincie Západní Afrika (ISWAP) 110 dívek z vládní dívčí střední školy v Dapči ve státě Jobe.

Po vyjednávání bylo o měsíc později propuštěno 104 dívek, zatímco Leah byla držena v zajetí, protože se odmítla vzdát své křesťanské víry a konvertovat k islámu.

SOUVISEJÍCÍNigerijská vláda potvrdila, že jedná o propuštění unesené křesťanky Leah Sharibu

V důsledku toho ji skupina prohlásila za „otrokyni na celý život“. Pět zbývajících dívek zemřelo.

„Neudělala nic špatného. Být křesťanem není trestný čin. Ale to je jediný důvod, proč si ji nechali,“ řekl portálu Premier Illia Djadi z organizace Open Doors. 

„Je tomu 1460 dní. Představte si, jen si pomyslete, kdyby Leah Sharibu byla vaše dcera, vaše sestra, vaše příbuzná… Jak byste se cítili? Nemáme podrobnosti o jejích životních podmínkách, jediné, co můžeme říci, je, že máme dobrý důvod věřit, že je stále naživu,“ pokračoval.

V lednu 2020 jedna z pěti humanitárních pracovníků unesených ISWAP řekla, že Leah je živá a zdravá. Jennifer Samuelová, která pracovala pro Actionfor International Medical Alliance (ALIMA), byla v prosinci 2019 unesena a později propuštěna.

O rok později kolovaly zvěsti, že Leah byla nucena konvertovat a provdat se za nejvyššího velitele. Ve zprávě se uvádělo, že Leah porodila chlapečka, ale mluvčí teenagerky na rodiny zveřejněné informace popřel.

SOUVISEJÍCÍ – Evangelikálové volají po osvobození Leah Sharibuové z rukou Boko Haram

Podle Djadiho nigerijská vláda při několika příležitostech slíbila, že zajistí její propuštění, ale jednání jsou pomalá.

Začátkem tohoto roku náčelník štábu obrany generál Lucky Irabor zopakoval sliby, že vláda zajistí její propuštění.

Ale Djadimu generálovo prohlášení připadalo jako „dejavu“, protože taková prohlášení již byla vyslovena, ale od jejího únosu se nic nestalo.

„Stále čekáme a trvá to už několik let,“ řekl Djadi pro britský portál Premier. 

„Zatím rodiče Leah a dalších stále čekají, až uvidí nějaké hmatatelné jednání,“ pokračoval.

Dále povzbuzoval křesťany, aby se nadále modlili za její propuštění.

„Modlete se prosím za její rodiče, protože toto je velmi traumatizující událost, které již čtyři roky čelí, a modleme se za místní vládu, aby udělala správnou věc, dodržela svůj slib, aby ji a ostatní propustili.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. února 2022 Foto: Open Doors – Leah Sharibu

https://premierchristian.news/en/news/article/4-years-since-nigerian-christian-schoolgirl-leah-sharibu-was-kidnapped?utm_source=Premier%20Christian%20Media&utm_medium=email&utm_campaign=13010086_daily%20news%2021%20February%202022&dm_i=16DQ,7QUNA,C3NX6,VKUW6,1

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář