Cyrilometodějské slavnosti omezí dopravu ve Velehradě a okolí

Zlín – Cyrilometodějské slavnosti, které se budou konat 4. a 5. července ve Velehradě na Uherskohradišťsku, omezí dopravu v obci a okolí. Do Velehradu budou moci vjet jen řidiči s povolenkami pořadatelů. Jako parkoviště bude sloužit obchvat Starého Města, odstavné parkoviště bude také v sousední obci Tupesy. Dopravu do Velehradu zajistí autobusy, které budou jezdit kyvadlově, řekl dnes novinářům starosta obce Aleš Mergental (nez.).

Dopravní uzávěra Velehradu začne 4. července ve 14:00, potrvá do 5. července do 17:00. „Lidé pohodlně přijedou auty a dostanou se do Velehradu kyvadlovými autobusy,“ uvedl starosta. Obec se chystá na tradiční slavnosti, na které zavítá několik desítek tisíc poutníků a návštěvníků. V posledních dvou letech program slavností omezila opatření kvůli pandemii koronaviru. „Chystáme se na tradiční pouť v tradičním rozsahu bez jakýkoliv omezení. Připravujeme se na příjezd velkého počtu lidí,“ uvedl Mergental.

SOUVISEJÍCÍVe Velehradu se na 4. a 5. července připravují cyrilometodějské slavnosti

Letošní novinkou bude používání vratných kelímků, které budou používat všichni prodejci nápojů. Obec tím chce podle starosty snížit množství odpadu. Ve Velehradu bude pro poutníky k dispozici zdarma také stanové městečko. Připravena bude i úschovna kol.

Obec na slavnosti tradičně zve také krojované páry z různých krajů Česka. Své zástupce letos podle Mergentala vyšle deset krajů. Páry se účastní programu slavností i slavnostní mše.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 28. června 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář