Křesťan dnes

Další křesťanská dívka z Pákistánu unesena a nucena ke sňatku s muslimem

křesťanská holka Nayab Morning Star News

Láhaur –  Shahidu Gillovi stékaly slzy po tváři, když si vzpomněl na den, v němž minulý měsíc pákistánský soud vydal jeho třináctiletou dceru do rukou 30letého muslima.

Morning Star News informuje, že Gill je římský katolík a pracuje jako krejčí ve městě Gujranwala, asi 150 kilometrů od Láhaur. Jeho dcera Nayab byla studentkou sedmé třídy a pracovala jako pomocnice v salonu krásy Saddáma Hayata. Dne 20. května měl Hayat a šest dalších mužů unést Nayab z jejího domu, přinutit ke konverzi k islámu a také ke sňatku.

SOUVISEJÍCÍPákistánský křesťanský pár byl po osmi letech zbaven obvinění, hrozil jim trest smrti

Gill řekl, že Hayat, již ženatý otec čtyř dětí, nabídl Nayab praxi ve svém salonu krásy během doby, co byla její škola kvůli Covid-19 zavřená.

Nejde o ojedinělý případ

V březnu jsme informovali o případu čtrnáctileté pákistánské křesťanky Mairy Šachbaz, která byla také nucena ke sňatku a ke konverzi k islámu. Jejího případu se ujaly vatikánské úřady ve spolupráci s organizaci Aid to the Church in Need a sepsali petici na její propuštění. Organizace také apelovaly na britského premiéra Borise Johnsona, aby mladé křesťance umožnil pobyt ve Velké Británii.

Dívka byla unesena třemi muži 28. dubna 2020. Následně byla znásilněna a celé to bylo natočeno na video. Pod hrozbou, že video bude zveřejněno, byla nucena se provdat za jednoho z mužů jménem Mohamed Tárik a podepsat prohlášení, že konvertovala k islámu. Později se jí podařilo uprchnout a vyhledat pomoc úřadů.

 Její případ se dostal k vrchnímu soudu v Láhaur, který rozhodl, že se musí vrátit zpátky svému „manželovi,“ protože manželství i konverze k islámu byly platné. Po několika měsících se jí podařilo s pomocí svých katolických příbuzných znovu uprchnout, ale její „manžel“ ji udal za odpadlictví, a Maire tak hrozí dokonce trest smrti.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 28. června 2021 Foto: Morning Star News – Nayah

Exit mobile version