Dánskému evangelistovi Torbenu Søndergaardovi hrozí deportace ze Spojených států 

Dánskému evangelistovi Torbenu Søndergaardovi nyní hrozí deportace poté, co odvolací soud 11. obvodu zamítl žádost o odklad vyhoštění, která mohla vést k jeho propuštění z vězení nebo k novému procesu u imigračního soudu.

Podle CBN News je Søndergaard již rok držen v zařízení na Floridě, které patří americkému imigračnímu a celnímu úřadu. 

SOUVISEJÍCÍDavid Novák: Recenze knihy Poslední reformace T. Søndergaarda aneb soumrak „oficiální církve“?

Předseda podvýboru pro bezpečnost na hranicích, republikán Clay Higgins, říká, že Søndergaard „byl touto administrativou pronásledován a stal se terčem útoku, jak se domníváme, protože je evangelikálním křesťanským duchovním“.

Søndergaard byl zadržen 30. června loňského roku na Floridě agenty speciální jednotky pro boj proti terorismu, zatímco čekal na rozhodnutí o nevyřízené žádosti o azyl podané u americké vlády. 

Bylo mu řečeno, že byl zatčen za pašování zbraní, ačkoli z toho Søndergaard nikdy nebyl obviněn. Je obviněn z překročení doby platnosti víza.

CBN News dále uvádí, že Søndergaard a jeho rodina uprchli z Dánska v roce 2019, protože se obávali pronásledování a zatčení v důsledku šikanózní kampaně ze strany vlády a médií. 

Søndergaardův právní tým sdělil CBN News, že není jasné, kdy a zda vůbec bude jejich klient deportován, protože jeho žádost o politický azyl stále není vyřízena.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. srpna 2023 Foto: screenshot YouTube – Torben Søndergaard

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář