Dánský křesťan požádal o azyl v USA

Torben Søndergaard, který je i v Česku znám svým hnutím s názvem Poslední reformace, zaměřeným na dary Ducha svatého a evangelizaci, v emotivně laděném videu sdíleném na sociální síti oznámil, že se ve své rodné zemi cítí pronásledován.

Podle medializovaných informací se má jednat o jednoho z prvních žadatelů o azyl v Americe z Evropy kvůli náboženské svobodě. Søndergaard se podle vlastních slov cítí pronásledován ze strany úřadů a medií v Dánsku pro svou víru v Ježíše Krista. Ve videu řekl, že v dánské sekulární společnosti roste tlak na křesťany při projevování jejich víry ve veřejném prostoru.

Torben byl nedávno hostem americké křesťanské televize CBN, kde mluvil o začátcích své služby. „Porovnal jsem Bibli a svůj život a viděl jsem rozdíl,“ řekl. Od té doby se snaží o naplňování poslání prvotní církve, které se má projevovat modlitbami za nemocné a vymítání démonů.

Søndergaard navštěvuje různá místa po celém světě a snaží se „nastartovat“ křesťany ke službě. Víkendová setkání se skládají z části, kdy dánský křesťan má přednášky na témata spojená se službou křesťanů a praktické části, kdy jdou do ulic a kážou evangelium a modlí se za lidi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 14. srpna 2019  Foto: YouTube

Tags: ,,

1 Komentář

  1. A bude to horší. Křesťanství v EU je likvidováno a nahrazováno „humanistickými“ kulty se zneužitými symboly jako je například duha atd…

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář