Dav hinduistických radikálů zdemoloval kostel v Indii, pastor je odhodlán pokračovat v práci

Radikální hinduističtí nacionalisté v Indii napadli a zbořili kostel ve vesnici Kongalnagaram. Podle místních křesťanů byl kostel zcela zničen poté, co radikálové zdemolovali tři auta zaparkovaná před budovou.

Organizace International Christian Concern informuje, že podle pastora Nallamuthu Samuela z Grace Gospel Church, dav téměř 30 mužů zaútočil na kostel kolem půlnoci 1. ledna 2020. Tři členové církve, kteří spali uvnitř kostela, se probudili, když dav začal rozbíjet auta zaparkovaná před kostelem. Křesťané následně ze strachu o život raději rychle utekli.

Po demolici tří aut radikálové zaútočili na kostel patřící evangelikální denominaci. V důsledku tohoto útoku byla způsobena škoda na budově kostela ve výši 3 500 amerických dolarů.

Pastora Samuela téhož dne navštívilo pět radikálů. „Pět lidí přišlo do kostela a vyhrožovali mi, abych zavřel kostel a opustil vesnici,“ řekl pro ICC.

„Bůh mě povolal, abych zde sloužil v 16 vesnicích,“ dodal pastor Samuel. „Zůstanu zde, ale nejsem si jistý, jestli se nám podaří opravit škody způsobené útočníky. Jsem však odhodlán pokračovat ve své službě. “

Místní křesťané čin ohlásili na policii. Podle nejnovějších informací ICC policie záležitost vyšetřuje.

Útoky proti křesťanům v Indii se podle Release International v poslední době rozrostly. Extremisté vyvíjejí tlak na úředníky, aby uzavřeli kostely a bránili v konání bohoslužeb. Dle zprávy jsou ozbrojenci přesvědčeni, že každý Ind by měl být hinduista. Pronásledování křesťanů v Indii prudce narostlo kvůli vlivu hinduistické pravicové strany v zemi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 18. ledna 2020  Foto: screenshot screenshot YouTube – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář