Dav v Pákistánu zlynčoval muže za urážku koránu a zranil u toho osm policistů

Islámábád – Dav v Pákistánu zlynčoval muže, který se nacházel na policejní stanici kvůli vyšetřování údajného znesvěcení koránu. Pákistánská policie ho držela v ochranné vazbě, dav ale vtrhl dovnitř, muže vyvlekl na ulici a zapálil a ubil k smrti. Pákistánské úřady už zahájily vyšetřování s cílem identifikovat a zatknout útočníky, informuje dnes agentura DPA.

Incident v údolí Svát na severozápadě země se odehrál ve čtvrtek večer. Podle policie byl obětí 45letý muž z provincie Paňdžáb, který byl v regionu na návštěvě. Údolí Svát je oblíbeným cílem zejména domácích turistů. Přes 100 mužů zapálilo i policejní stanici a zranilo u toho osm policistů, řekl agentuře Reuters regionální policejní velitel Muhammad Ali Gandapur.

SOUVISEJÍCÍ – Rozzuřený muslimský dav zaútočil na křesťany v Pákistánu kvůli tvrzení o rouhání

„Poté, co policie muže nejprve zachránila z davu a odvezla ho na stanici, zazněla z reproduktorů mešity výzva, aby místní obyvatelé vyšli ven; dav pak vtrhl na stanici,“ řekl Gandapur. Lidé, kteří nakonec zapálili i policejní stanici, muže obviňovali ze spálení stránek koránu. Videa na sociálních sítích ukazovala dav shromážděný kolem hořícího těla bez života.

Region, kde se incident stal, je federálně spravované kmenové území Malakand. Lynčování je v Pákistánu běžné a za rouhání hrozí i v právním systému země trest smrti.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 22. června 2024 Foto: screenshot YouTube

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář