David Novák: Bůh jedná

Letošní Křesťanská konference se kvůli koronaviru přesunula na internet, ale proběhne v obvyklém termínu 4.–5. července. Stejně jako v minulých letech lze očekávat pestré, intenzivní biblické nasměrování a povzbuzení. Již čtvrt století akci společně pořádají Křesťanská misijní společnost a Česká evangelikální aliance, tentokrát pod názvem Bůh jedná.

Plejáda skvělých českých křesťanských kazatelů (David Novák, Pavel Plchot, Jaroslav Šelong, Janette Oubrechtová, Jiří Unger a další) vystoupí spolu s hlavním řečníkem, americkým letničním vedoucím a spisovatelem Johnem Batesem.

John Bates je hlavním pastorem sboru v Corsicaně v Texasu (www.freedomonline.com). S manželkou Shelli, která je hudebnicí a vedoucí chval, mají dvě děti a, jak John doplňuje, psa jménem Cookie. Kromě práce pastora se zajímá také o misi v muslimských zemích. Na KK promluví o tom, jak Bůh jedná v místním společenství.

Pět seminářů se zaměří na významná témata, např. mužská spiritualita a ženská spiritualita. Seminář Mariána Lipovského o tom, jak se při chválách setkat s Bohem, bude v rámci konference propojen s hudbou skupiny Timothy. Účastníci se mohou těšit také na chvály skupiny Awaken Worship pod vedením Marušky Tesárkové (její pozvánku můžete shlédnout ZDE) a na sobotní večer chval Miroslava Grunsberga z Domu modliteb Praha (IHOPP). Bonusem bude šéfredaktorem Života víry Tomášem Coufalem moderovaný rozhovor o tom, jak vést uctívání při bohoslužbách.

Interaktivně proběhne nedělní seminář Nebezpečí internetu (Vladimír Vácha). Jiří Unger bude prezentovat seminář Kontroverzní Ježíš. Zájemcům o historii a její propojení se současností jsou určeny krátké předtočené příspěvky ke dvěma výročím: úmrtí Komenského a bitvy na Bílé hoře.

V kanceláři KMS se nepozná, že konference letos proběhne on-line. Už dva týdny opět probíhají intenzivní přípravy. Natáčelo se dokonce přímo v kanceláři (další bonusové video, tentokrát s pohledem pod pokličku KMS). Své spolupracovnici Mileně Černé vidím přes rameno graficky skvělý návrh webu konference (Míla je původně architektka, takže výtvarná elegance stránek nepřekvapuje).

Zájemci, kteří se nestihnou přihlásit do začátku konference, mají tentokrát výhodu. Nahrávka bude totiž na konferenčním webu dostupná až do 19. července. Heslo, kterým se budou moci přihlásit, dostanou e-mailem po zaúčtování platby.

Tajemník KMS Lubomír Ondráček, který se účastnil všech dosavadních Křesťanských konferencí (ta první se konala v roce 1988) uvedl: „Přestože bude letošní konference svou formou netradiční a poprvé se na ní neuvidím s ostatními účastníky tváří v tvář, mám naději, že Bůh bude jednat a budeme povzbuzeni a občerstveni jako už mnohokrát v minulosti.“

Tomáš Dittrich

——————-

Další informace a přihlášky: http://kk.kmspraha.cz

2 Komentáře

  1. Lubomír Ondráček

    Za pořadatele vaší poznámce příliš nerozumím. Technické zabezpečení přenosu, doprava služebníků a další náklady jsou v řádu desetitisíců. A to řečníci a hudebníci nedostávají žádnou odměnu. Pokud bychom náklady nemuseli platit a dostali tedy celý přenos a s ním spojené náklady zdarma, potom by poplatek nebyl potřeba.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář