David Platt končí ve funkci prezidenta baptistické misijní organizace

David Platt, prezident misijní organizace Southern Baptist Convention´s International Mission Board (IMB), oznámil, že se chystá odstoupit ze své funkce, jakmile se za něj najde náhrada. Rozhodnutí přišlo čtyři měsíce poté, co Platt dostal povolení kromě vedení IMB sloužit také jako pastor v McLean Bible Church ve Virginii.

Platt ve svém oznámení adresovaném zaměstnancům IMB vysvětlil, že se po diskuzích se členy rady rozhodl skončit. „Uvědomil jsem si, že z dlouhodobého hlediska není funkční, abych jako prezident vedl IMB, když budu zároveň sloužit jako vyučující pastor v církvi,“ uvedl Platt. „Došel jsem k závěru, že pokud budu tímto způsobem pracovat v místní církvi, budu muset sloužit světové misii jiným způsobem,“ vysvětlil.

Reklama

Devětatřicetiletý Platt má se svou manželkou Heather čtyři děti. Právě rodina byla jedním z důvodů, proč se rozhodl začít více věnovat lokální službě. Prohlásil ale, že misii bude podporovat i po nadále. „Miluji IMB rodinu a chci vás povzbuzovat Božím Slovem, chci mobilizovat misionáře, aby se k vám přidávali,“ řekl Platt zaměstnancům. „Chci dělat všechno, co budu moct, abych mohl vidět úspěšné mise,“ doplnil. David Platt ve funkci působil od srpna roku 2014.

Člen IMB Rick Dunbar řekl, že rada je vděčná za Plattovu ochotu zůstat ve funkci, dokud se nenajde náhrada. Dodal také, že se těší na další vzájemnou spolupráci. „Věříme, že Davidovy dary kázání, učení a psaní budou i nadále po mnoho dalších let požehnáním pro IMB,“ uvedl Dunbar.


Autor: Kristýna Gillíková  Foto: Lifesong for Orphans

 

Kategorie: Církev

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář