Debata kolem IHOP je „mezinárodní krizí“, kvůli které lidé ztrácejí víru, říká Michael Brown

Pokračující spor Mezinárodního domu modliteb v Kansas City se skupinou bývalých vedoucích kvůli vyšetřování obvinění ze zneužívání zakladatele Mikea Bicklea je nyní „mezinárodní krizí“, která byla zneužita ďáblem, poskvrnila Ježíšovo jméno a způsobuje, že lidé ztrácejí víru, uvedl teolog a publicista Michael Brown.

Prezident a profesor praktické teologie na FIRE School of Ministry, to řekl na stránce svého celostátně vysílaného rozhlasového pořadu „Line of Fire“.

SOUVISEJÍCÍVýkonný ředitel IHOP vidí problémy organizace v nedostatečném školení

Brown uvedl, že v zákulisí spolupracuje se skupinou advokátů a vedoucími představiteli IHOPKC na nalezení oboustranně přijatelného vyšetřovatele z řad třetích stran, který by prověřil četná tvrzení o zneužívání Bickleho. Tato jednání se však nyní ocitla ve „slepé uličce“ poté, co kandidát, na němž se pro vyšetřování dohodli, nabídku odmítl ze zdravotních důvodů.

„Prosím, vyslechněte mě. Po rozhovorech s lidmi z první ruky mohu potvrdit, že na všech stranách došlo k chybám, v některých případech k nechtěným chybám. Lidé se snažili udělat správnou věc, ale vyšlo to špatně. Ale mohu dosvědčit, že se dělaly chyby, přišla nedůvěra a ďábel se do toho vložil ve velkém,“ řekl podle Christian Post Brown.

„Můžu vám přesně říct, kdy, kde a jak. Dokonce i tento týden jsem měl po sobě jdoucí telefonáty s lidmi na obou stranách, kdy obě strany mají zlomené srdce, cítí se být zrazeny tou druhou stranou,“ pokračoval.

„Satan se dostal dovnitř a rozdělil bratry. To je ďáblovo dílo. A Kristova církev teď strašně trpí. Ježíšovo jméno trpí strašlivou potupou. Duch svatý je zesměšňován. Lidé kvůli tomu ztrácejí víru v Ježíše.“

Brownovy komentáře následovaly po sporech mezi oběma tábory na sociálních sítích, které vyvrcholily ve středu, kdy členové skupiny obhájců obětí zveřejnili sérii videí s ještě větším množstvím obvinění proti Bicklemu, o nichž prozatímní výkonný ředitel IHOPKC Kurt Fuller řekl, že ho zaskočila.

V reakci na videa několik hodin po jejich zveřejnění Fuller uvedl, že nechápe, proč se skupina bývalých členů rozhodla videa zveřejnit, místo aby je předložila v rámci probíhajícího vyšetřování proti Bicklemu, a zpochybnil jejich motiv.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. února 2024 Foto: IHOP – Mike Bickle

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář