Delegáti Evangelické církve metodistické zvolili nového biskupa 

18. listopadu delegáti Centrální konference střední a jižní Evropy v Basileji zvolili Dr. Stefana Zürchera novým biskupem Evangelické církve metodistické ve střední a jižní Evropě.

Stefanu Zurcherovi je 55 let. Po studiu agronomie na ETH Zurich studoval na Vysoké škole teologické v Reutlingen v Německu a později získal doktorát na Teologické fakultě Univerzity v Curychu.

V letech 2000 až 2015 působil jako farář v Zürcher Oberland v metodistických farnostech v Rüti, Wald a Hombrechtikon. Od roku 2015 je superintendentem ECM ve Švýcarsku. Stefan Zürcher působí také jako armádní kaplan.

Stefan Zürcher je ženatý a má čtyři dospělé děti.

Zürcher o sobě říká, že není žádný stratég, ale někdo, „kdo napomáhá dělat věci možnými a vytváří prostor pro experimenty“. Rád se vydává i po netradičních cestách. „Navíc mě baví být učitelem a kazatelem evangelia.“

Dr Stefan Zürcher byl zvolen nástupcem biskupa Dr. Patricka Streiffa, který stojí v čele Centrální konference od roku 2006 a odchází do důchodu. Předání bude probíhat postupně v průběhu roku.

V neděli 20. listopadu se ve 14 h. Munsteru v Basileji uskuteční slavnostní bohoslužba, během níž bude Stefan Zürcher uveden do funkce nového biskupa Evangelické církve metodistické ve střední a jižní Evropě. Bohoslužba je veřejná. Bude přístupná on-line na adrese:

Přeloženo z němčiny podle : https://emk-schweiz.ch/…/stefan-zuercher-als-neuer…/

Autor: Pavel Procházka Datum: 19. listopadu 2022 Foto: emu-schweiz.ch

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář