Den modliteb za volby – už v pátek 6. ledna! 

KMS a ČEA zvou české křesťany k modlitbám

Volby jsou svátkem demokracie, ale to, že u nás máme přímou volbu prezidenta, je trochu problém: Vzhledem k faktu, že prezidenta mohou volit všichni občané, mu naše ústava dává neúměrně malé pravomoci. Hlava státu se tak může dostat do pokušení stavět se v různých oblastech proti výkonné moci. I proto je důležité, aby byla za prezidenta zvolena morální osobnost, která bude chtít napomáhat pokoji ve společnosti.

Pokud si příznivci demokracie nedají vzít možnost vhodit své hlasy do urny ve volební místnosti, bylo by absurdní, kdyby křesťané nechtěli, aby byl jejich hlas slyšet v nebesích, ať už z ticha soukromí, nebo na veřejném shromáždění.

Křesťanská misijní společnost a Česká evangelikální aliance vyzývají české křesťany, aby se 6. ledna připojili k modlitbám a půstu za volbu českého prezidenta.

„Prezidentské volby rozhodnou, jaké budeme mít v příštím období ústavní soudce a členy bankovní rady ČNB, ale také o tom, jaký signál bude ze sídla prezidenta republiky zaznívat do společnosti. Bude náš nový prezident uplatňovat předně své osobní sklony a zájmy, nebo bude příkladem čestnosti a odvahy? Bude společnost rozdělovat, nebo spojovat?“ uvádí se ve výzvě podepsané členy Užšího výboru KMS a tajemníkem ČEA Jiřím Ungerem.

Týden před prvním kolem voleb se ti, kdo výzvu podpoří, mohou modlit a postit individuálně, nebo navíc zorganizovat místní modlitební shromáždění, pokud možno mezisborová a mezidenominační.

Ale i křesťané dávají přednost různým kandidátům a v hodnocení politiky se různí. Je vůbec možné to všechno dát dohromady a před trojjediného Boha předstupovat v jednotě? Pořádající KMS a ČEA by uvítaly, aby vzniklo prostředí, kde se s postojem žehnání budou spolu modlit příznivci různých kandidátů a politických směrů.

V Praze se 6. ledna od 18 do 20 hodin uskuteční jedno z takových setkání v modlitebně KS Praha (Na Žertvách 23, Praha 8, metro B „Palmovka“). Modlitby zde nebudou zaměřeny jen na volbu prezidenta, ale také celkověji na prosazování spravedlnosti v naší zemi. To bude téma prvního bloku, který uvede Miloš Kačírek z KS Praha, vedoucí hnutí Orli. Druhý blok, který otevře politolog Petr Kobylka z KS Nymburk, činný v komunální správě ve Středočeském kraji, se zaměří na jednotlivé kandidáty a další souvislosti letošních voleb. 

Redaktor Života víry Tomáš Dittrich zahájí blok závěrečný, a sice za jednotu českých křesťanů, překlenující jejich politické názory. „Kéž Bůh dá, aby se v naší zemi neopakovalo rozdělení mezi evangelikály, které v USA zapříčinily protichůdné postoje tamních křesťanů k osobnosti Donalda Trumpa,“ shrnul motivaci takto zaměřených modliteb Tomáš Dittrich.

Modlitbám bude na pražském shromáždění věnováno nejméně tolik času jako mluvení. Budou probíhat v malých skupinkách, aby všichni účastníci dostali možnost se zapojit. Modlitby budou propojeny písněmi chval, které povede David Bukáček z KS Praha.

Uspořádejte své modlitební shromáždění v místě svého bydliště a dejte o tom vědět do KMS nebo ČEA (info@kmspraha.cz). Pojďme se modlit!

Bližší informace: http://denmodliteb.kmspraha.cz

Autor: KMS Datum: 2. ledna 2022 Foto: Wikimedia Commons – Praha

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář