Den pro rodinu v Praze již tuto sobotu

Praha – Tuto sobotu se v Praze uskuteční Den pro rodinu a manželství. Aliance pro rodinu jako organizátor tím chce upozornit na důležitost rodiny a základní právo dětí znát své rodiče. To se nejlépe uskutečňuje v manželství, proto akce také připomíná návrh ústavní definice manželství jako svazku muže a ženy, který v petici podpořilo více než 100 tisíc lidí.

Den pro rodinu začíná v sobotu 14. září ve 14 hodin na Palackého náměstí. Akce se koná pod záštitou předsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery a vystoupí na ní poslanci, senátoři i zástupce Magistrátu HMP napříč politickým spektrem a další významní hosté.

Po projevech se průvod vydá na ostrov Kampa, kde bude připraven zábavný program: živá hudba, sportovní aktivity, soutěže, fotokoutek. V rámci letošního ročníku vystoupí mj. skupina Pamflet nebo mistr republiky v BMX Michael Beran.

Organizátoři akce chtějí zdůraznit, že manželství a rodina vytváří přirozený prostor pro zdravý rozvoj dětské osobnosti a současně tvoří přirozenou reprodukční část společnosti. Předsedkyně Aliance pro rodinu Jana Jochová k tomu uvedla: „Redefinicí manželství změníme definici rodičovství. Definice manželství nesmí být v rozporu s právem dítěte na otce a matku. Vyzýváme zákonodárce, aby chránili rodinu, ve které mají matka a otec své nezastupitelné výchovné role“

 

Tisková zpráva  Datum: 12. záři 2019  Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář