Denní zamyšlení 21. března 2017

 

 Byl v opovržení, kdekdo se ho zřekl, muž plný bolestí, zkoušený nemocemi, jako ten, před nímž si člověk zakryje tvář, tak opovržený, že jsme si ho nevážili.

Iz 53,3

Propustil toho, který byl vsazen do vězení pro vzpouru a vraždu a o kterého žádali; Ježíše vydal, aby se s ním stalo, co chtěli.

L 23,25

Kolik je kolem nás lidí, kteří jsou bez domova, nejsou oblečeni zrovna podle poslední módy a také nevoní jako parfém Hugo Boss! Jak se cítíme v jejich společnosti? Ti, kteří s nimi pracují, jsou zvyklí na to všechno, co se jeví na první pohled jako přinejmenším nepříjemné, ale ti, kteří zvyklí nejsou, své pohledy odvracejí, utíkají nebo si takových lidí nevšímají. Kdysi dávno se také Boží Syn Ježíš Kristus stal nevzhledným, byl v opovržení, kdekdo se ho zřekl. Lidé na něj plivali, bili ho a posmívali jsme mu. Nakonec ho přibili na kříž. To všechno snášel, aby nás zachránil před Božím spravedlivým hněvem. Bůh Otec jeho oběť přijal a my jsme zachráněni pro věčnost. Na nás je, zda tuto oběť přijímáme nebo ignorujeme. Buďme moudří a volme správně!

Drahý Pane Ježíši, snášel jsi pro naši záchranu všechno to pohrdání, posměch a plivání. Děkuji, že tvou obětí jsme zachráněni.

Jb 7,11-21 * L 19,41-48

Zdroj:  Ůvahy nad Hesly Jednoty bratrské, Evangelická církev metodistická

Kategorie: Denní zamyšlení

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář