Denní zamyšlení pondělí 8. července

A kdo pohrdal dnem malých začátků, radostně bude hledět na olovnici v ruce Zerubábelově.
Za 4,10

Království nebeské je jako hořčičné zrno, které člověk zasel na svém poli. Je sice menší než všecka semena, ale když vyroste, je větší než ostatní byliny a je z něho strom, takže přilétají ptáci a hnízdí v jeho větvích.
Mt 13,31-32

Takový strom jsme malovali na „nábožku“. Je to veselý strom, plný děje. Pro neposedy má zavěšenou houpačku. Zvídaví mohou pozorovat všechna ta zvířátka, která tu nacházejí bezpečí. U kořenů má své doupě lasička. Já si v chládku jeho větví čtu opřená o kmen. Nejsem sama, odpočívají tu všichni, které mám ráda. Kořeny stromu tvoří srdce. Do toho srdíčka jsme nalepili hořčičné semínko. Aby děti viděly, jak je prťavé. A víte co, myslím, že nebeské království bude ještě krásnější než naše nejdivočejší fantazie. Jeho malý počátek, to malé semínko, si každý neseme už teď ve svém srdci. Tak o něj pečujme s láskou, ať se jednou pod větvemi toho krásného stromu můžeme sejít.
Milý Bože, často přemýšlím o malých semínkách – počátcích. Děkuji ti, že pro tebe není nic tak malé, že by to nestálo za námahu.

L 7,36-50 * Jk 3,13-18

 

Úvahy nad Hesly Jednoty bratrské, Denní čtení

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář