Desítky metodistických sborů v Severní Karolíně se připojily k více než 6 000 sborům, které opouštějí denominaci

Skupina třiceti šesti sborů Sjednocené metodistické církve v Severní Karolíně, které podaly žalobu a požadovaly přerušení svých vazeb na denominaci, souhlasilo s odchodem na základě plánu schváleného církevními představiteli v roce 2019, informuje magazín Christianity Today.

Skupina, která zahrnuje některé z největších sborů v regionu, formálně vystoupí z denominace na zvláštním zasedání konference, která se uskuteční dne 4. listopadu.

Metodisté po celých Spojených státech se zmítají v nepřehledném rozkolu kvůli teologickým rozdílům, které se týkají především ordinace a manželství LGBT křesťanů.

SOUVISEJÍCÍKonzervativní metodisté stojí na křižovatce a řeší jak dál 

Soudce Nejvyššího soudu Severní Karolíny v březnu žalobu sborů zamítl, ale sbory a konference pokračovaly v jednání a koncem minulého měsíce dosáhly řešení. Sbory opustí denominaci na základě vytvořeného plánu. Tento plán umožňuje sborům vzít si s sebou svůj majetek, ale vyžaduje, aby předtím splnily některé finanční závazky.

Sbory zastupovala společnost Národní centrum pro život a svobodu, která asistuje tisícům sborů Sjednocené metodické církve v několika státech. V květnu toto centrum vyhrálo soudní spor jménem 185 sborů v Georgii, které napadly rozhodnutí Konference Severní Georgie pozastavit proces odchodu z denominace.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. září 2023 Foto: UMC – ilustrační

Tags: ,,

1 Komentář

  1. Přestože nesouhlasím jak se službou žen ve vedoucích pozicích, tak s adorací LGBTQ+, nejsem stoupencem dělení církví. I když vím, že je někdy odchod nevyhnutný, pokud bych jen mohl, zůstal bych zde a držel se Písma a všechny tyto bezbožné aktivity ignoroval jak v kázáních, tak v praxi. Je lépe být vyloučen, než prchat. Zde uvádím jeden z principů (který se zjevně týká jiného, než deklarovaného sporu), a který je dnes opomíjen:

    „Vám ostatním v Thyatirech, kteří nepřijímáte toto učení, kteří jste nepoznali to, čemu říkají hlubiny satanovy, pravím: Nevkládám na vás jiné břemeno; pouze držte pevně, co máte, dokud nepřijdu.“ (Zj 2,24-25)

    Namísto toho máme dnes desítky tisíc protestantských denominací po celém světě. Obávám se, že jde o: 1. neochotu čelit konfrontaci, a 2. neochotu čelit obtížím. Reformátoři a kazatelé (od luteránů po letniční) obvykle nezakládali nové církve, ale pokorně se raději nechali vyobcovat, a pak jen pokračovali v praxi své víry s dalšími podobně smýšlejícími křesťany a věnovali se misii.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář