Desítky tisíc protestovaly v New Yorku proti antisemitismu. Americké Židy podpořil i Jeruzalém

NEW YORK/JERUZALÉM – Tisíce lidí zaplavily v neděli 5. ledna Dolní Manhattan při demonstraci solidarity s newyorskou židovskou komunitou. Někteří šli zahalení v izraelských vlajkách, jiní zas zpívali židovské písně. Protižidovské násilí otřáslo v minulých dvou měsících nejvíce právě židovskou menšinou ve státu New York, ale také v městech Los Angeles a Chicago.

Posledním útokem bylo pobodání pěti lidí v domě chasidského rabína v Monsey. V solidaritě s newyorským pochodem se shromáždilo i několik stovek lidí v Jeruzalémě. Meeting se konal před sídlem Židovské agentury, která akci pořádala. „Izraelská iniciativa má vyslat jasnou zprávu podpory americkým Židům, zvláště po útocích v Monsey a Jersey City,“ sdělila Židovská agentury ve svém prohlášení.

„Nebojíme se společně postavit proti násilí a propagovat nenásilí,“ sdělila listu New York Times jedna z protestujících v New Yorku, Leslie Meyersová (44). Newyorský pochod organizovala organizace United Jewish Appeal Federation společně s desítkou dalších židovských komunitních a dalších organizací. Nedělního protestu se účastnili židovští i nežidovští demonstrující. Oficiálními hesly, která nesli někteří protestující na transparentech, byly „No Hate. No Fear“ (Ne nenávisti, ne strachu) a „We are all Neighbors“ (Všichni jsme sousedi). Podle médií se na newyorském Manhattanu v neděli sešlo nejméně 25 tisíc protestujících proti antisemitismu.

 

Autor: Ztis.cz  Datum: 9. ledna 2020  Foto: Twitter – protesty v New Yorku

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář