Dětský voják popravil křesťanského studenta v Nigérii

Lagos – Dětský voják ve videu zveřejněném Boko Haram popravil dvaadvacetiletého vysokoškolského studenta hlásícího se ke křesťanství. Ropvil Daciya Dalep navštěvoval univerzitu v Maiduguri ve státě Borno. Video s popravou si tento týden získalo pozornost vícero médií.

Dalep se vracel do školy z vánočních svátků, když byl 9. ledna unesen teroristickou organizací, informuje nevládní organizace Christian Solidarity Worldwide.

Podle Christian Solidarity Worldwide video Dalepovy popravy ukazuje, jak maskované dítě střílí do hlavy tohoto mladého křesťana. Ve videu zveřejněném zpravodajskou agenturou Amaq přidruženou k Islámskému státu, dítě údajně tvrdí, že Dalepovo zabití bylo pomstou za „krveprolití“ spáchané křesťany.

„Říkáme křesťanům, nezapomněli jsme na to, co jste udělali našim rodičům a předkům, a říkáme všem křesťanům po celém světě, nezapomněli jsme a nezastavíme se. Musíme pomstít krveprolití… “

Podle analytičky na terorismus Rity Katz ze zpravodajské organizace SITE má dětský voják ve videu přibližně 8 let. „Žádný konec nemorálnosti v podání #ISIS,“ napsala Katz v tweetu o videu. Ve videu vidí paralely s popravami zveřejněnými v minulých letech během vlády Islámského státu v Iráku a Sýrii.

Poprava Dalepa se stala jen několik dní předtím, než islámská teroristická skupina Boko Haram popravila kněze Rev. Lawana Andimiho, předsedu Křesťanské asociace Nigérie ve státě Adamawa.

Podle řebříčku Open Doors se Nigérie řadí mezi 12. nejhorší země na světě, pokud jde o pronásledování křesťanů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 29. ledna 2020  Foto: Wikipedie – ilustrační

Tags: ,,

1 Komentář

  1. Prosím redakci „Křesťan dnes“ aby nenazývala vraždu „popravou“. To by se dalo pochopit na serveru Boko Haram.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář