Devatenáctiletá křesťanská aktivistka se dostala do íránského vězení

Teherán – Protože se odvážně rozhodla následovat Krista, devatenáctiletá Fatemeh Mohammadiová strávila už šest měsíců ve vězení. Táto íránská křesťanka je členkou domácího sboru v Teheránu. O jejím případu informuje lidskoprávní organizace Open Doors.

Důvodem k drastickému pronásledování křesťanů je skutečnost, že v této islámské republice dochází k jednomu z největších probuzení v současnosti. Lidé jsou frustrovaní z politické situace a mešity opouští stále více věřících.

Kromě toho, že Fatemeh svědčí o své víře v Krista, také odvážně mluví o právu na náboženskou svobodu. Open Doors uvádí, že píše o různých sociálních otázkách a vedla kampaň za práva všech křesťanů, včetně konvertitů, aby měli právo se zúčastnit bohoslužeb v kostele.

Začátkem tohoto roku Fatemeh napsala otevřený dopis íránskému ministrovi zpravodajství a kvůli pronásledování křesťanů ho obvinila z porušení ústavy.

Fatemeh se také ptala, proč křesťanům brání „mluvit o své víře se svými vrstevníky“, zatímco muslimové se mohou volně zapojit do „propagandy“ ve školách, univerzitách a mešitách.

Minulý týden strávila noc ve vězení a další den byla propuštěna s varováním. Vzhledem k tomu, že je tak odvážná ve svém svědectví a ve svém úsilí postavit se za práva křesťanů, nebude toto nedávné zatčení pravděpodobně jejím posledním.

Ve srovnání se zhruba 500 známými křesťany v roce 1979 je jich nyní přibližně 500 000 (některé zdroje uvádějí až 1 milion tajných věřících). Podle organizace Elam Ministries, založené v roce 1990 íránskými představiteli církví, za posledních 20 let přišlo ke křesťanství více Íránců, než v předchozích 13 stoletích, od doby, kdy islám přišel do Íránu.

Operation World v roce 2016 označila Írán za místo, kde je nejrychleji rostoucí evangelikální hnutí na světě.

Pastoři a odborníci říkají, že výrazný narůst křesťanství byl způsoben téměř hmatatelným duchovním hladem a rozčarováním z islámského režimu a věrností věřících, kteří riskují, že za sdílení dobré zprávy evangelia čelí nevyhnutelnému pronásledování.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 28. ledna 2020  Foto: Open Doors – Fatemeh Mohammadiová

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář