Diskriminace náboženského přesvědčení se stala „módním“, tvrdí Mike Pence

Washington – „Křesťané by se měli připravit na to, že budou pronásledováni za své přesvědčení,“ řekl viceprezident Mike Pence absolventům americké školy Liberty University.

„Je to přijatelné, a dokonce i módní napadat a diskriminovat lidi víry,“ cituje Pence během svého projevu 11. května Cathlic News Agency.

Viceprezident poukázal na reakci na jeho manželku Karen, která měla jít učit umění na křesťanskou základní školu jako příklad rostoucí náboženské nesnášenlivosti v americkém veřejném životě.

„Když se moje manželka Karen vrátila k tomu, aby tento rok učila umění na základní křesťanské škole, čelila tvrdým útokům médií a sekulární levici,“ dodal.

Immanuel Christian School, kde Penceová učí umění, vyžaduje, aby studenti a zaměstnanci vyznávali víru v Ježíše Krista a dodržovali určité morální kodexy.

Poté, co Penceová oznámila svou novou práci, reportér zahájil hashtag „#odhalmekřesťanskéškoly“ a povzbudil lidi, aby sdíleli negativní zkušenosti s křesťanským vzděláváním. Pence popsal tyto incidenty jako „útoky na křesťanské vzdělávání“.

„Některé z nejhlasitějších hlasů pro toleranci dnes mají malou toleranci k tradiční křesťanské víře,“ řekl Pence a varoval absolventy, aby byli „připraveni“, protože „věci jsou teď jinak.“

„Po většinu americké historie bylo snadné říci jsem křesťan. Lidé se dokonce ani nesetkali s tím, že byste je mohli zesměšňovat za obhajobu učení Bible, “ dodal Pence na závěr své řeči k studentům univerzity.

Liberty University, která se nachází ve Virginii, je největší soukromá univerzita ve Spojených státech, dodává CNA.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons – Mike Pence

Tags:

2 Komentáře

 1. „Křesťané by se měli připravit na to, že budou pronásledováni za své přesvědčení,“ řekl viceprezident Mike Pence.“

  „Immanuel Christian School, kde Penceová učí umění, vyžaduje, aby studenti a zaměstnanci vyznávali víru v Ježíše Krista a dodržovali určité morální kodexy.“
  .. takže ano .. na této škole nejsou studenti pronásledováni za své přesvědčení .. ti NESPRÁVNĚ PŘESVĚDČENÍ se tam vůbec nedostanou.

  Odpověď
  • Křesťané vyznávají, že Ježíš je Pravda. Všechny ostatní pravdy včetně např. islámu nebo marxismu jsou pravdy s malým p a tedy méněcenné. Zde neplatí žádná rovnost. A majitelé těchto pravd mohou třeba puknout vztekem, ale nic na tom nezmění. Búh se pyšným protiví, ale pokorným dává milost.

   Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář