Divadelní hra „Papež“ přináší na jeviště Benediktovo a Františkovo drama

Northampton – Ve Velké Brittánii vznikla divadelní hra na motivy výměny představitele na čele katolické církve, která se odehrála v roce 2013, když překvapivá rezignace papeže Benedikta XVI. přinesla šok pro věřící i širší společnost.

Volby papeže Františka z jihoamerického kontinentu a kontrast ve stylu mezi oběma muži je zachycen v dramatu. Bývalý německý teolog, specialista na katolickou doktrínu versus argentinský jezuitský biskup, z nichž každý podle Crux „představuje konkurenční vize církve.“

Divadelní hra „Papež“ měla premiéru 8. června v královském divadle v Northamptonu v Anglii.

Režisér Anthony McCarten z Nového Zélandu řekl, že nápad na hru dostal, když byl na Svatopetrském náměstí, kde právě František slavil mši a dozvěděl se, že Benedikt žije v klášteře za Vatikánem.

„Přemýšlel jsem, kolik let je to od té doby, co jsme naposled měli dva papeže a když jsme se dozvěděli, že je tomu více než 700 let, zrodila se myšlenka na hru,“ řekl v poznámkách k programu.

Ačkoli myšlenka dvou koexistujících papežů byla za myšlenkou hry, „Papež“ je podle informací hlavně o volbě Františka a představuje vztah mezi papežem Benediktem a kardinálem Jorge Bergogliom a  kontrast ideologií obou mužů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: YouTube

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář