Dnes začíná týden modliteb za jednotu křesťanů

 

18. ledna 2017 začíná týden modliteb za jednotu křesťanů. Týden modliteb je tradičně situovaný mezi svátky apoštolů Petra a Pavla a k modlitbám se připojují zejména křesťané na severní polokouli. Na jížní polokouli je datum společných modliteb stanoven kolem letnic, píše na svých stránkách Světová rada církví.

Téma letošního týdne modliteb je „Smíření – Kristova láska nás nutí“ a modlitby se zaměřují na 500. výročí reformace. Vatikánský rozhlas zmiňuje, že výběr letošní biblické pasáže z 2. listu Korinským 5:14-20 byl inspirován apoštolskou exhortací papeže Františka Evengelii gaudium (Radost z evangelia).

Dle Graymoorského ekumenického a mezináboženského institutu (GEII) kladou materiály k letošnímu týdnu modliteb dva důrazy: je v nich zahrnuta reflexe nad hlavními přínosy reformace Martina Luthera a rovněž odrážejí následnou hlubokou bolest z rozdělení církve. Výběr tématu je dle institutu dobrým krokem na cestě ke smíření.

Materiály spojené s ekumenickým týdnem modliteb jsou dostupné na stránkách Ekumenické rady církví v ČR.

Ekumenická bohoslužba za účasti vrcholných představitelů církví přidružených v Ekumenické radě církví v České republice a římskokatolických biskupů proběhne v pondělí 23. ledna 2017 od 18:00 ve Sboru Církve československé husitské v Praze na Vinohradech, Dykova 1, Praha 10. U příležitosti týdne modliteb je rovněž pořádána tradiční sbírka, která letos podpoří Charitu Zábřeh a její Denní stacionář Domovinku. 

Týden modliteb za jednotu křesťanů je společnou iniciativou Světové rady církví a Papežské rady na podporu jednoty křesťanů.

 

-mn-
Foto: unsplash.com

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář