Do debaty o brexitu se zapojila i církev

LONDÝN – Arcibiskup z Canterbury Justin Welby oznámil, že v katedrále v Coventry chce v září uspořádat několik setkání, na kterých by sto zástupců různých částí společnosti mělo mluvit o tom, jak najít společnou cestu ze současného chaosu.

Měly by tam být zástupci různých stran i názorů na brexit. Arcibiskup se bojí zejména možnosti odchodu bez dohody, kterou prosazuje současná vláda Borise Johnsona, protože by to „nebylo jen politické či praktické selhání, ale zároveň i morální“, cituje ho deník The Times.

Město Coventry se stalo jedním z cílů německého bombardování. V troskách se ocitla i jeho slavná katedrála, která byla po válce ponechána bez oprav, aby připomínala časy odvahy a nezlomnosti národa. Vedle poškozeného chrámu byla postavena nová katedrála, uvádí deník SME.

Mnozí říkají, že země je nyní v největší krizi od druhé světové války. Politici se přou o to, jak má vypadat odchod z Evropské unie, politický systém je v rozkladu. A tak se pozornost znovu upírá do Coventry, dodává slovenský deník.

Otevřený dopis představitelům státu

V souvislosti s odchodem z Evropské unie zveřejnilo přes dvacet biskupů Church of England otevřený dopis představitelům státu, v němž upozornili na možnou cenu v případě odchodu bez dohody.

Dopis uvádí řadu problémů, počínaje tónem politické debaty až po řešení tzv. irské pojistky.

Signatáři varovali před politickou polarizací a jazykem nenávisti, a žádají konstruktivní debatu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 2. září 2019  Foto: Wikipedie – Coventry UK

Tags: ,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář