Do klíčové pozice v nové vládě vstupuje první evangelikální křesťan

Bratislava – Žádná slovenská vláda nevznikala v tak složité společenské situaci. Po celém světě se vlády snaží zastavit nebo alespoň zmírnit postup pandemie koronaviru COVID-19.

Slovenské volby vyhrála strana, se kterou se ještě na podzim nepočítalo v případné vládě a média řešila, zda se Matovičovo OĽaNO vůbec dostane do parlamentu. V úterý už nastupující premiér oznámil jména ministrů a do klíčové pozice ministra zdravotnictví si vybral Marka Krajčiho, dětského kardiochirurga a člena baptistického sboru v Bratislavě.

V devadesátých letech, kdy Slovensko i Českou republiku zachvátila vlna probuzení a po pádu socialismu mnoho církví zaznamenalo nárůst počtu členů. V bratislavské hale Pasienky jste se mezi tisíci mladých lidí mohli zaposlouchat do chval například od Grahama Kendricka. Tyto evangelizační akce, které lákaly věřící z různých církví, organizoval spolek pod názvem Koncerty modliteb a chval. Na pódiu byste mohli zahlédnout Krajčiho, jednoho z hlavních organizátorů, jak zve představitele církví, aby se modlili za Slovensko.

„Jako desetiletý jsem prožil osobní Boží volání. Na výzvu kazatele, evangelisty Janka Kriška, jsem v modlitbě odevzdal svůj život Pánu Ježíši Kristu a rozhodl jsem se ho celý život následovat jako svého Pána a Spasitele. Byl to silný okamžik – Duch svatý na mě sestoupil, když jsem se bavil s kamarády na galerii kostela během bohoslužeb. Najednou jsem začal plakat a věděl jsem, že musím na výzvu reagovat. Můj život se tímto rozhodnutím radikálně změnil. Od té doby jsem žil s neochvějným vědomím, že Ježíš vždy stojí při mně, stal se mi nejbližším přítelem. Na vyznání své víry jsem se dal pokřtít,“ napsal nový slovenský ministr zdravotnictví pro stránku Můj příběh.

Krajčí ve svém svědectví popisuje, jak toužil po křtu Duchem svatým. „Jak jsme se za to modlili, Duch svatý na nás mocně sestoupil. Najednou jsme začali, plní nadpřirozené radosti, všichni najednou a nahlas chválit Boha. Do mého těla se vlila řeka, kterou jsem nemohl udržet a začala mi z úst vycházet chvála, vyprávěl jsem zvláštním novým jazykem. Duch svatý nás pokřtil a my jsme prožili letnice, tak jak je zažili i první následovníci Ježíše Krista. Po této zkušenosti jsem plný odvahy začal svědčit o Ježíši – na gymnáziu ve své třídě spolužákům, ale i venku na ulicích.“

Krajčí stál při vzniku platformy Křesťané ve městě, kde spolupracují bratislavské sbory a nabízejí duchovní ale také praktickou pomoc, či organizují setkávání věřících podnikatelů.

„Prostřednictvím ní společně sloužíme potřebným lidem, realizujeme různé charitativní a veřejně prospěšné projekty. Mezi nejznámější patří pravidelné vaření teplých polévek lidem bez domova, projekt jejich zaměstnávání a následné socializace do majoritní společnosti, či celoměstský projekt přátelství a vzájemné pomoci – Miluji své město, do kterého se každoročně zapojují stovky lidí. V nejbližší době plánujeme otevření výdejny potravin pro chudé a sociálně slabé lidi,“ řekl Marek Krajčí v rozhovoru pro Křesťan dnes.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 19. března 2020  Foto: Facebook . Marek Krajčí

Tags: ,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář