Do ulic vyrazili koledníci Tříkrálové sbírky, potrvá dva týdny

Praha – Tisíce dobrovolníků v kostýmech tří králů ve středu vyrazili vybírat do příspěvky při tradiční Tříkrálové sbírce, která se letos na celostátní úrovni koná podvacáté. Výtěžek sbírky půjde na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Kromě příspěvků v hotovosti do zapečetěných kasiček dobrovolníků mohou lidé darovat peníze i formou dárcovských SMS nebo je poslat na účet. Sbírka, kterou pořádá každoročně Charita Česká republika, potrvá do 14. ledna.

Poprvé sbírku uspořádali v roce 2000 v olomoucké arcidiecézi, o rok později se rozšířila po celé zemi. Tehdy se vybralo necelých 32 milionů korun a od té doby výnos sbírky každoročně stoupá. Loni se podařilo na pomoc potřebným shromáždit víc než 122 milionů korun a za uplynulých 20 let to bylo dohromady téměř 1,5 miliardy korun.

Součástí akce jsou tříkrálové průvody, koncerty či živé betlémy. Tradiční Tříkrálový koncert se koná v neděli 5. ledna v Městském divadle Brno, vysílat ho bude v přímém přenosu Česká televize. Ten samý den vyrazí průvod v čele s třemi králi na velbloudech z pražského Malostranského náměstí přes Karlův most a Mariánské náměstí na Staroměstské náměstí, kde poté zazní Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby. Tříkrálový průvod bude také ve Frýdku-Místku, Českých Budějovicích a dalších městech.

Sbírka je otevřená celoročně – přispívat lze na účet na účet 66008822/0800 variabilní symbol: 777. Jednorázově i trvale lze sbírku podpořit zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777. Bližší informace najdou zájemci na webu trikralovasbirka.cz.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor:ČTK  Datum: 2. ledna 2020  Foto:   trikralovasbirka.cz

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář