Draft Camp – příležitost k růstu pro teenagery

Pokud máš blízko sebe mladého teenagera, u kterého vidíš potenciál ke službě, který bys chtěl rozvinout, čti dál a pošli ho na Draft Camp!

Nabídka projektu Draft Camp je pro mladé muže nebo dívky ve věku 14 až 17 let. Tento zážitkový tábor trvá pět dní, dá se absolvovat jen jednou a rozhodně by o něm měli vědět rodiče, pastoři, vedoucí mládeží a dorostů a ti, kterým leží na srdci mladá generace v církvi.

Kde se vzal Draft Camp?

Myšlenka těchto kempů pochází z Estonska. Vedoucí tu mnoho let velmi úspěšně používají tento projekt pro získání a hlavně budování mladé generace. Draft Camp je první stupeň na cestě formování a vzdělávání mladých lidi, na které navazují další aktivity.

Slovo DRAFT ve sportovní terminologii znamená „získat nové hráče do týmu“. Pokud má církev čelit budoucnosti, musí promýšlet jak získat mladou generaci, jak ji vyzbrojit, vycvičit, formovat. Rostoucí sbory se vyznačují tím, že investují do mladých lidí a tak i do další generace lidí, která umí vést, nést odpovědnost a umí objevovat nové cesty.

Draft Camp je takovou příležitostí pro sbory, jak posunout teenagery o krok dál na jejich cestě s Bohem. Na cestě, při které si mladí lidé kladou otázky jako:

Jaký je Bůh a jaký je jeho záměr s mým životem?

Kým jsem já a v čem jsem výjimečný?

Jak mohu naplnit svůj život?

Draft Camp může vhodně a cíleně přispět k formování mladého člověka tím, že pomůže nalézat odpovědi na jeho otázky. Na tomto zážitkovém kempu se snažíme interaktivním způsobem doplněným o prvky zážitkové pedagogiky nasměrovat mladé lidi k setkání s Bohem, k týmové práci, k rozvoji v oblasti vedení a sebepoznání. Nabízíme jim duchovní, fyzické a psychické výzvy v bezpečném prostředí. Naším cílem je, aby se účastníci naučili mimo jiné vzepřít se kultuře nízkých očekávání a vybrat si „úzkou cestu“.

Součástí tohoto procesu pozitivního formování jsou i lidé se zajímavými, inspirativními příběhy, křesťané, kteří něco dokázali, poučili se z vlastních chyb, jsou pevně zakořeněni v Kristu. Po kempu následuje roční mentoring (doprovázení) v místním sboru.

Kemp proběhne v termínu 29. 7. – 2. 8. 2019. Pro mladé muže v oblasti Kokořínska a pro dívky v Bystrém v Orlických Horách. Kempy povedou zkušení vedoucí Jiří Unger, David Rajca a Andrew Funka, dámskou část povede Michaela Zoubková s týmem.

Akci pořádá Česká evangelikální aliance ve spolupráci s místními sbory za podpory Strategického nadačního fondu.

Více informací a registrace na: http://draftcamp.cz/

Řekli o Draftu:Draft Camp je místo, kde se Ježíš dává poznávat mladým lidem a skrze originální přístup vedoucích nás učí, jak a proč jej následovat.

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář