Dramatické protesty v Hongkongu jsou naplněny náboženským zápalem

Když policie použila gumové projektily, slzný plyn a neozbrojené demonstranty zbila obušky, velká skupina křesťanů pokojně demonstrovala a opakovaně zpívala chór a modlili se. Mezi protestujícími byli katoličtí kněží a protestantští pastoři, z nichž nejvýznamnější byl známy kardinál Joseph Zen, který se připojil k nedělnímu pochodu, informuje Catholic Herald.

Pomocný biskup Joseph Ha Chi-shing se zúčastnil nepřetržitého ekumenického modlitebního setkání před budovu parlamentu s tisícovkou křesťanů. „Protestující zůstali, zůstanu s nimi“ a dodal, že „pastýř by neměl jen být s ovcemi, ale také je vést,“ dodal.

Masové protesty se začaly organizovat 12. června po brutálním útoku policie na demonstranty. „Chceme jen žít svobodně. Nezasloužíme si to,“ uvedl podle Catholic Herald biskup Ha.

Hlavní vládní představitelka Carrie Lamová v jednom rozhovoru použila nemotornou a povýšeneckou analogii s mateřstvím když řekla, že žádná matka nesplňuje všechny požadavky svých dětí, na což ostře reagovali hongkongské matky. Na demonstrace jich přišly tisíce s nápisy: „Nestřílejte naše děti“.

Je to poprvé, co se Hongkong v takové síle sjednotil proti své vládě. Nikdy předtím podniky, právníci, učitelé, ženy v domácnosti, demokratičtí aktivisté, církev a mezinárodní společenství takto společně neprotestovali.

Ostrov pod čínskou nadvládou má všechny důvody k obavám. Pokud tento zákon projde, čínská komunistická vláda by mohla z Hongkongu sebrat kohokoliv, kdo se jim znelíbí. Dokonce i cizinci v tranzitu by mohli být ohroženi. Proto více než dva miliony lidí v neděli odvážně protestovaly, a to navzdory rozhodnutí Lamové pozastavit návrh zákona. Říkají, že pokud není úplně stažen, nepřestanou demonstrovat.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 17. července 2019  Foto: screenshot YouTube – protesty v Hongkongu

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář