Duchovní centrum ve Vranově u Brna nabízí pomoc v karanténě

Duchovní centrum Vranov nabízí možnost strávit karanténu v tichém prostředí paulánského kláštera. Řeholní kněz Karel Hanslík pro portál ČBK uvedl: „Pokud jste se nakazili koronavirem Covid -19 a máte bezpříznakový průběh, nebo jste se ocitli v karanténě a nemáte ji kde strávit, nebo pokud byste se kvůli karanténě potřebovali izolovat od ostatních členů vaší domácnosti, můžete se ubytovat v Duchovním centru ve Vranově u Brna. Nabídkou chceme ulevit rodinám v náročné době a lidem v karanténě nabídnout možnost nechtěnou situaci využít pobytem v tichu kláštera. Nakonec – odříznutí se od světa má v klášteře dlouholetou tradici“.

„Ubytovat můžeme lidi, kteří jsou covid pozitivní, bez příznaků (nejsme zdravotnícké zařízení ani nemáme zdravotní personál), nebo v karanténě. Víme, že strávit pár dnů v tichu by mohlo být potřebné i jen tak bez karantény. Ale teď to bohužel nejde – nařízení vlády zakazuje poskytovat ubytovacích služby, nabídka pro lidi v karanténě je výjimkou,“ dodal Hanslík.

 Nabídka je hlavně pro lidi, kteří se potřebují izolovat od ostatních členů  domácnosti a nemají zdravotní obtíže. Pokud máte příznaky covid-19, nebo  vám  není dobře, není Duchovní centrum tím správným  místem. . Když se váš stav zhorší během pobytu, záleží na  vašem rozhodnutí, ošetřování vám zajistit klášter nemůže. Ubytování v Duchovním centrum lze pojmout jen jako místo pro izolaci, nebo si z toho udělejte pobyt v tichu kláštera. Můžete si s sebou vzít knihy či čas využít k meditaci v tichu.

Více informací zde.

Autor: cirkev.cz Datum: 12. října 2020 Foto: cirkev.cz

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář