Duchovní v Číně vyzývají papeže, aby je nevyužíval jako obětního beránka

Peking – Osm katolických duchovních z diecéze v Datongu vydalo otevřený dopis prosící Vatikán, aby pomohl věřícím při pronásledování, kterému čelí, a aby s čínskou vládou nepřistupovali na kompromis.

AsiaNews poskytla překlad tohoto dopisu na začátku tohoto týdne, kde duchovní církve popisují problémy s vládou, a říkají, že popírají náboženskou svobodu, informuje The Christian Post.

Kněží, kteří jsou od roku 2005 bez biskupa, ve svém dopise prohlašují, že „nemohou sedět potichu se založenýma rukama.“

„Naším cílem je svoboda náboženské víry, neboť je to základní lidské právo, které nemůže být porušováno, zakázáno nebo odňato. Je zřejmé, že s mnoha prohlášeními a návrhy vlády nemusíme nutně souhlasit, některým z nich dokonce oponujeme,“ napsali podle The Christian Post.

„Ale není možné odejmout naši svobodu, protože máme jinou víru. Jako komunita věřících jsme ještě více znepokojeni svobodou projevu, neboť to nelze oddělit od náboženské svobody: jedno nemůže být bez druhého! “

Vedoucí církví pokračují: „Kříže našich kostelů a dokonce i celý kostel byl zničen. Svoboda věřících účastnit se našich setkání je omezena. Církev je nucena přijmout kontrolu čínské vlády. Všechny tyto věci nás znepokojují.“

Dále podrobně popisuje pronásledování, křesťané tvrdí, že komunistická vláda jim zabránila koupit bible z internetu a omezila větší shromáždění.

Vyjadřují také obavy z hlášené dohody mezi Vatikánem a Čínou o volbě biskupů zvolených vládou. Obávají se, že Svatá stolice by mohla dělat „kompromisy“, využít je jako „obětní beránky za účelem zlepšení diplomatických vztahů.“

Obě podzemní a oficiálně registrované církve v Číně čelily zákrokům, přičemž duchovní byli zatčeni a kongregace se nemohly setkat. Kostely byly zbořeny a existují zprávy o tom, že komunisté dokonce spálili Bible.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn- Foto: YouTube/Grithanai Napasrapiwong

 

 

 

 

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář