Duchovní v Indonésii nazval kříž „znakem ďábla.“ Muslimská organizace se od jeho slov distancovala

Muslimský duchovní v Indonésii vyvolal kontroverzi, protože během kázání nazval křesťanský kříž „znakem ďábla.“ Video s jeho názory se následně rozšířilo na sociálních sítích.

Organizace International Christian Concern monitorující pronásledování křesťanů uvádí, že urážlivé poznámky Abdula Somada ze Severní Sumatry vůči křesťanským symbolům se setkaly s odsouzením ze strany veřejnosti. Mnoho náboženských představitelů kritizovalo šíření nenávistné rétoriky.

Podle Jakarta Posta, ve videu, které se stalo na sociálních médiích virálním, Abdul Somad odpověděl na otázku muslimů, proč cítili chlad, když se dívali na kříž. „Je to kvůli Satanovi,“ odpověděl kazatel. „V každém krucifixu je zlý duch, který chce lidi navést na křesťanství,“ dodal.

V reakci na jeho slova několik křesťanských organizací podalo na policii podnět na trestní čin rouhání.

„Bez prodlení jsme podali trestní oznámení na Abdula Somadu za zneuctění náboženského symbolu,“ uvedl podle ICC právník místní křesťanské organizace Yacoba Siubelan.

Muhammadiyah – jedna z největších muslimských organizací v zemi – se distancovala od Abdulova kázání a označila je za urážku náboženského symbolu.

„Nedokážu si představit reakci, kdyby to byl kazatel jiného náboženství, který by urážel islámský symbol,“ uvedl tajemník muslimské organizace Muhammadiyah Abdul Rohim Ghazali. „Spustilo by to vlnu protestů a pachatel by byl přísně potrestán,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 27. srpna 2019  Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář