Duchovní v USA identifikovali 300 kněží viněných ze zneužívání. „Chceme pomoci v hojení a navrácení naděje,“ uvedl kardinál DiNardo

Houston – Římskokatoličtí duchovní v Texasu identifikovali asi 300 kněží a další, kteří čelí obvinění ze zneužívání dětí. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž jde zatím o jeden z nejdelších podobných seznamů zveřejněných církví. Ta čelí v USA vyšetřování na státní i federální úrovni kvůli zatajování případů sexuálního zneužívání ze strany farářů.

Jména zveřejnilo na internetu 15 texaských diecézí. Stalo se tak poté, co loni v srpnu zpráva velké poroty v Pensylvánii popsala, jak v uplynulých 70 letech více než 300 kněží zneužilo tisíce dětí.

„Texaští biskupové se rozhodli zveřejnit jména těchto kněží v tuto chvíli, protože je to správné a protože chceme pomoci v hojení a navrácení naděje těm, kteří trpěli,“ uvedl kardinál Daniel DiNardo.

Měsíce po pensylvánské zprávě desítky katolických diecézí v USA zveřejnily jména stovek kněží obviněných ze sexuálního zneužívání. Většina z těch, jejichž jména byla v Texasu zveřejněna, je už po smrti, podobně jako v předešlých případech v jiných amerických státech. Zda na ty, kteří jsou stále naživu, bude podána žaloba, to v tuto chvíli není jasné.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

Autor: ČTK  Foto:Wikipedie – Vatikán, ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář